ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy note9 wyglad design

Galaxy Note9 będzie miał znacznie większą baterię od poprzednika

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Od premiery Galaxy Note’a8 minęło już sporo czasu, więc całkowicie normalny jest fakt, że jego poprzednik czai się tuż za rogiem. Według najnowszych informacji, będzie on mógł poszczycić się co najmniej jedną, bardzo ważną zmianą – większą baterią.

Galaxy Note9 z większą baterią

Galaxy Note9 ma zadebiutować z większą w stosunku do Note’a 8 baterią. O ile większą? A o 700 mAh (Note8 miał 3300 mAH), co daje w sumie równe 4000 mAh. Brzmi imponująco, prawda?

Galaxy Note9 szkic
Bateria Galaxy Note9

Informację wydaje się potwierdzać niedawno opublikowany szkic, który sugeruje, że Galaxy Note9 będzie miał aparat ułożony poziomo, by zrobić więcej miejsca dla większej baterii.Kolejną ciekawą informacją jest funkcja szybkiego bezprzewodowego ładowania, w którą to Galaxy Note9 ma zostać wyposażony. Na powyższym szkicu możemy zauważyć nową bezprzewodową ładowarkę, która obsługuje aż 12 V na wejściu 2.1A.  Nie da się ukryć, że jest to wyraźny skok względem zeszłorocznej ładowarki Samsunga, która obsługiwała tylko 9V na wejściu 1.67A.

Zobacz także: Nowa funkcja logowania w Google Chrome

Galaxy Note9 zapowiada się świetnie. Wiadomość o większej baterii była tym, czego większość z Was oraz ja sam oczekiwało. Przy tak dużym ekranie i tak wydajnych podzespołach, 4000 mAh to co prawda wciąż odrobinę mało, jednak lepsze to, niż 3300 mAh jak w Note8. Warto zaznaczyć, że nie jest to w 100% pewna informacja, więc czytać ją z lekkim przymrużeniem oka. Note9 powinien zostać pokazany już w sierpniu bieżącego roku.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy