Włącznik ciemnego trybu już wkrótce na Pixelach. Co z resztą urządzeń?

mm Michał Derej Newsy 2018-06-13

Ciemny tryb dla fanów Androida powoli staje się tym samym, czym dla fanów wirtualnej rozrywki jest Half Life 3 – symbolem wiecznego oczekiwania i ogromnych nadziei. Niestety Google nie chce słuchać swoich fanów i ten świetny dodatek jak dotąd nie jest dostępny dla użytkowników systemu z zielonym robocikiem. Na całe szczęście wygląda na to, że sytuacja ta może się wkrótce zmienić, jednak wyłącznie dla właścicieli smartfonów Google’a – Pixeli. 

Włącznik ciemnego trybu już wkrótce na Pixelach

Fot: AndroidPolice

Zalążek ciemnego trybu od pewnego czasu dostępny jest na Pixelach – smartfon zmienia tam kolorystykę wybranych elementów systemu w zależności od koloru tapety. Jak wynika z posta udostępnionego na forach Google’a przez pracownika firmy, w przyszłej wersji Androida użytkownicy urządzeń giganta z Mountain View będą mogli ręcznie zadecydować o tym, czy chcą korzystać z ciemnego trybu, czy też nie, niezależnie od wybranej tapety. Miejmy nadzieję, że Google w przyszłości udoskonali tę funkcję – jak na razie jest ona mocno uboga.

A co z innymi smartfonami?

Niestety aktualizacja ta prawdopodobnie nie pojawi się na innych urządzeniach, ponieważ jest ona silnie powiązana z „czystym” Androidem i Pixel Launcherem. Warto pamiętać, że zawsze pozostają nieoficjalne metody – poradnik na temat włączania ciemnego trybu na smartfonach Samsunga przygotowałem już dla Was wcześniej.

Źródło: Fora Google’a • Dawid Koczorowski

  Substratum – i wszytko masz czarne.

 • Szamajama_Okutasi

  A co za problem ściągnąć sobie ciemny motyw? Ktoś tu na siłę szuka problemu, którego nie ma. Np w Samsungu wystarczy wejść do aplikacji Samsung Themes i macie tam ciemnych motywów do wyboru, do koloru. Wszystko działa także na Oreo, tak więc ten zalinkowany poradnik to też takie bezsensowne komplikowanie sobie życia na siłę.

  • Łukasz Bik

   To na samsungu 😀 ale są telefony które motywów nie posiadają i sama zmiana launchera nie wiele da. Myślę że o nich mowa w artykule

   • Szamajama_Okutasi

    Link był do poradnika dla Samsungów właśnie, dlatego się odniosłem do telefonów tej marki. 😉

  • Michał Derej

   Dzięki mojemu poradnikowi kolory zmieniają się wszędzie, też w aplikacjach. Spróbuj zrobić to z motywem 🙂

   • Szamajama_Okutasi

    Tak jak napisałem wyżej. To zależy od motywu, są takie, które zmieniają cały interfejs, ze wszystkimi aplikacjami systemowymi na ciemny.

  • hejKamil

   Ciemny motyw nie zmieni całego białego interfejsu a poszczególne jego elementy. Wprowadzenie nowego, „bardziej białego” material deign przez Google nie jest przypadkowe. Zadaniem Google jest zjednolicenie całego wyglądu systemu po to, by białe tła zamienić na ciemne/czarne. Funkcja jest jeszcze na etapie tworzenia – spójrz na białe tła powiadomień na w/w screenach gdy ustawiony jest ciemny motyw (w Samsungu ciemny motyw nie zmienia wszystkich białych teł na ciemne – patrz np.: konserwacja urządzenia). By takie ciemne smaczki nie kuły w oczy estetów całe UI oraz aplikacje musza być dostosowane pod to 🙂

   • Szamajama_Okutasi

    To zależy od motywu. Są motywy dla Samsungów, które zmieniają wszystkie jego elementy na ciemny i cały interfejs jest jednolity, ciemny, Sam taki motyw posiadam.

    • Bartosz Suma

     Mogę poprosić o link/nazwę do tego motywu? Długo szukałem i nie mogłem takiego znaleźć. 😉

     • Szamajama_Okutasi

      W aplikacji Samsung Themes jest tego pełno.

  • Jerzy Koza

   Pobaw się czymś z Windowsem, zrozumiesz o co chodzi.