Włącznik ciemnego trybu już wkrótce na Pixelach. Co z resztą urządzeń?

1 minuta czytania
Komentarze

Ciemny tryb dla fanów Androida powoli staje się tym samym, czym dla fanów wirtualnej rozrywki jest Half Life 3 – symbolem wiecznego oczekiwania i ogromnych nadziei. Niestety Google nie chce słuchać swoich fanów i ten świetny dodatek jak dotąd nie jest dostępny dla użytkowników systemu z zielonym robocikiem. Na całe szczęście wygląda na to, że sytuacja ta może się wkrótce zmienić, jednak wyłącznie dla właścicieli smartfonów Google’a – Pixeli. 

Włącznik ciemnego trybu już wkrótce na Pixelach

Fot: AndroidPolice

Zalążek ciemnego trybu od pewnego czasu dostępny jest na Pixelach – smartfon zmienia tam kolorystykę wybranych elementów systemu w zależności od koloru tapety. Jak wynika z posta udostępnionego na forach Google’a przez pracownika firmy, w przyszłej wersji Androida użytkownicy urządzeń giganta z Mountain View będą mogli ręcznie zadecydować o tym, czy chcą korzystać z ciemnego trybu, czy też nie, niezależnie od wybranej tapety. Miejmy nadzieję, że Google w przyszłości udoskonali tę funkcję – jak na razie jest ona mocno uboga.

A co z innymi smartfonami?

Niestety aktualizacja ta prawdopodobnie nie pojawi się na innych urządzeniach, ponieważ jest ona silnie powiązana z „czystym” Androidem i Pixel Launcherem. Warto pamiętać, że zawsze pozostają nieoficjalne metody – poradnik na temat włączania ciemnego trybu na smartfonach Samsunga przygotowałem już dla Was wcześniej.

Źródło: Fora Google’a

Motyw