Raczkujący w świcie Androida polski producent telefonów komórkowych, czyli firma MyPhone, na targach ON/OFF trwających w Warszawie do niedzieli, zaprezentował swój najnowszy produkt – A320. Cytując oficjalną stronę producenta: 

Wykorzystanie wersji Donut 1.6 systemu operacyjnego Android umożliwiło w modelu myPhone A320 NEXT implementację technologii Dual SIM, znanej z większości modeli myPhone. W tym przypadku pozwala ona np. na przeglądanie internetu lub ściąganie, czy wysyłanie wiadomości e-mail za pomocą jednej karty, przy jednoczesnej gotowości do odebrania połączenia przychodzącego na drugą kartę SIM. Rozwiązanie takie jest szczególnie interesujące dla osób chcących efektywnie zredukować koszty połączeń. Korzystając z atrakcyjnej taryfy na połączenia internetowe jednego operatora, możemy być jednocześnie dostępni pod stałym numerem abonamentowym. To rozwiązanie zainteresuje też wszystkich często podróżujących poza granice naszego kraju – połączenia internetowe w roamingu są nadal drogie, opłaca się więc w tym celu skorzystać z karty SIM lokalnego operatora, przy jednoczesnej dostępności pod stałym numerem telefonu.

Sercem myPhone A320 NEXT jest procesor Marvell PXA310, taktowany zegarem o częstotliwości 624 MHz. Dotykowy, 3-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 240×400 pikseli pozwala na sprawną obsługę urządzenia, natomiast klawisze nawigacyjne pod ekranem ułatwiają korzystanie z niektórych funkcji tego smartfona. W modelu A 320 znalazło się wiele funkcji zwiększających jego walory praktyczne. Aparat cyfrowy wyposażony w matrycę o rozdzielczości 5 megapkseli umożliwia wykonywanie za pomocą NEXT-a wysokiej jakości zdjęć. Moduły Wi-Fi (802.11 b/g) oraz EDGE pozwalają na wykorzystanie urządzenia do sprawnego surfowania po internecie, czy odbierania i wysyłania wiadomości e-mail. 

Możliwość instalacji wielu aplikacji działających pod systemem Android, w połączeniu z multimedialnymi dodatkami, takimi jak radio FM z RDS-em, czy odtwarzacze plików audio i video sprawia, że funkcjonalność A320 NEXT wyraźnie wykracza poza możliwości dotychczas produkowanych telefonów ze znakiem myPhone. Urządzenie wyposażono też w moduł Bluetooth 2.0 (EDR), port USB, złącze kart micro SD i czujnik ruchu.

Akumulator litowo-jonowy o pojemności 1200 mAh pozwala na działanie urządzenia w stanie czuwania do 4 dni lub na przeprowadzenie do 5 godzin rozmów telefonicznych. 

źródło: myphone.pl

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz