ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sony logo

Sony i bezramkowe smartfony: firma twierdzi, że w przyszłości jak najbardziej

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Sony to chyba obecnie najbardziej uparty producent smartfonów – ich design jeszcze do niedawna pozostawał niezmienny od lat. Całkiem niedawno wraz z premierą Xperii XZ2 trochę się zmieniło, lecz nie były to bardzo duże zmiany.

Mamy rok 2018, a Sony wciąż nie poszło w „bezramkowość”. Nowe Xperie co prawda mają mniejsze ramki niż jeszcze kiedyś, ale wciąż daleko im do miana bezramkowców. W wywiadzie firma Sony opowiedziała dokładnie o elementach, które skłoniły ją do zmiany designu oraz planach na przyszłość. Mówiąc krótko – Sony pracuje nad potencjalnymi bezramkowcami, lecz wcale się z nowym designem nie spieszy.

Zobacz także: Spłonął kolejny smartfon Samsunga

Sony jednocześnie uważa, że smartfony powinny dobrze leżeć w dłoni i sprawiać niezłe wrażenia wizualne, czyli elementy, na które według nich negatywnie wpływa zastosowanie formatu 18:9. Mało tego – firma wyraźnie zaznaczyła, że zmiana designu sprawiłaby, że musieliby oni przenieść w inne miejsce głośniki oraz kamerkę do selfie. Sensowność tego tłumaczenia oceńcie sami. Czyżby Sony było nieco leniwe?

Żeby nie było – Sony jest doskonale świadome, że w dzisiejszych czasach bezramkowe ekrany 18:9 są bardzo popularne i pożądane. Firma potwierdziła nawet, że w przyszłości, kiedy technologia wyewoluuje i możliwe będzie stworzenie prawdziwego, bezkompromisowego bezramkowca, to z chęcią go wyprodukuje.

Źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy