Wyświetlacze w smartfonach stały się jednym z najważniejszych elementów specyfikacji – oczywiście nie chodzi o sam fakt wyposażania w nie, a technologie i rozwiązania, jakie zastosowano. Dzisiaj trwa walka IPS kontra OLED (z naciskiem na ten drugi), na bezramkowość, z wycięciem (notchem) lub bez oraz oczywiście rozdzielczość. Śledząc rozwój tego ostatniego aspektu możemy zauważyć pewien zastój – Oppo Find 5 z 2012 roku był pierwszym smartfonem z ekranem FullHD, a Vivo Xplay 3S z 2013 roku pierwszym z QuadHD. Drugim był Oppo Find 7, a trzecim LG G3 – to już 2014 rok. Od tego czasu Koreańczycy niespecjalnie rozwijali swoje wyświetlacze. Zmienić ma się to wraz z pojawieniem się G8 ThinQ, który ma postawić na rozdzielczość 4K.

Oczywiście LG nie będzie pierwsze, bo to Sony należy się słowo uznania za ten krok w modelach Premium, których najnowszym reprezentantem jest Xperia XZ2 Premium. Koreańczycy, podobnie jak Japończycy, chcą postawić na technologię IPS LCD, co nie wszystkim może przypaść do gustu.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

 

LG G8 ThinQ pierwszym smartfonem firmy z wyświetlaczem 4K

Jak głoszą plotki, seria G ma się kojarzyć z ekranami LCD, podczas gdy to rodzina V będzie wyróżniać się technologią OLED. Model, który mamy poznać jeszcze w tym roku, V40 ThinQ, wciąż będzie prezentował obraz w rozdzielczości QuadHD, podczas gdy G8 ThinQ ma być tym pierwszym z wyświetlaczem UltraHD (4K).

Zobacz też: Nowy operator wkracza do Polski z szokującą ofertą.

Skąd taki pomysł? Mogłoby się zdawać, że 4K to bezsens w smartfonach, co też potwierdza wiele recenzji wspomnianych reprezentantów Sony. Jednak LG chce więcej pikseli wykorzystać do wirtualnej rzeczywistości. To tak naprawdę główny argument, który można uznać za słuszny w przypadku podnoszenia rozdzielczości. W końcu na co dzień możemy „wyłączyć” niektóre piksele, co domyślnie robi Samsung w swoich flagowych modelach.

 

źródło: Phone Arena
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.