Zbieranie danych na temat danego rynku trwa. Wystarczy zwrócić uwagę, że wiele firm jeszcze nie podsumowało pierwszego kwartału roku, a niektórzy producenci ujawniają dopiero szczegóły swojego rozwoju z samego początku roku. W takim razie nikogo nie powinien dziwić fakt, że Cunterpoint Research postanowiło udostępnić dane na temat sprzedaży smartfonów z kwietnia. Ta firma zajmuje się właśnie analizą i badaniami różnorakich rynków. Dotychczas, czyli przez cały pierwszy kwartał na czele był iPhone X, któremu towarzyszyły inni reprezentanci portfolio Apple. Tymczasem okazuje się, ze Samsung wychodzi na prowadzenie.

Tak naprawdę nie ma się czemu dziwić. W końcu w kwietniu na dobre zadomowiła się na rynku seria Galaxy S9, co też nikogo nie powinno dziwić, że to właśnie ona trafiła na szczyt:

sprzedaz kwiecien apple samsung xiaomi

Wciąż widać duży udział smartfonów Apple w czołówce. Co ciekawe, wciąż bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się 4-letni iPhone 6, co – po raz kolejny – nikogo nie powinno dziwić, że firma wciąż aktualizuje tak stare modele. Jednak Xiaomi również pojawiło się w czołówce – to też nie jest zaskakujące. Patrząc na rozwój Chińczyków, w tym roku mają ponownie ogromną szansę na duży wzrost sprzedaży. Na końcu wykresu znalazł się też zeszłoroczny Galaxy S8 – wynika to z faktu obniżek, które przygotował Samsung.

Zobacz też: Pixel 3 ma szansę wygrać ten rok.

Samsung, Apple i Xiaomi – czy taka będzie czołówka? Co z Huawei, które w końcu ma wygryźć Amerykanów z drugiej pozycji? Przede wszystkim ta firma ma więcej modeli w portfolio – tu tkwi cały szkopuł.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.