Seria Command & Conquer może wydawać się już zapomniana, ale Electronics Arts postanowiło przypomnieć fanom o jej istnieniu. Nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni, bo okazało się, że to gra mobilna. Mało tego, jest to gra free2play, co oznacza mikropłatności. Nowy tytuł został wczoraj przedstawiony na targach E3, co też pozwoliło wydawcy przez 5 minut opowiadać o tym, jak dodatkowa zapłata w grze daje dodatkową przyjemność z gry – nie tylko możliwość rywalizacji na jednym poziomie. Cóż, nie zapowiada się to świetnie, a to nie koniec. Największa obawa przed Command & Conquer: Rivals to fakt, że skończy jak Dungeon Keeper, czyli naprawdę beznadziejnie – mikropłatności po prostu zabiły tę grę.

Ok, ale zanim spiszemy tę grę na straty, to czym tak właściwie ona jest?

Obecnie Command & Conquer: Rivals jest dostępne wyłącznie na Androida w wersji „pre-alpha”, co oznacza, że pojawić się jeszcze może bardzo dużo błędów technicznych. Ok, ale czym tak właściwie jest ta gra?

Command & Conquer: Rivals

Poprowadź swoją armię ku zwycięstwu w wojnie o tyberium dzięki Command & Conquer™: Rivals, strategii czasu rzeczywistego na urządzenia mobilne! Wykorzystaj dowódców Globalnej Inicjatywy Obronnej (GDI) i Bractwa Nod, by osiągnąć przewagę nad wrogiem. Stwórz własną armię z wyjątkowym dowódcą, jednostkami piechoty i pojazdami. Pokonuj przeciwników w bitwach jeden na jednego i strategicznie kieruj swoimi wojskami, by odnosić zasłużone zwycięstwa. W tej wojnie kontrola to władza.

SPRAWUJ KONTROLĘ NAD ARMIĄ
W Command & Conquer: Rivals o zwycięstwie lub porażce decyduje strategiczne wykorzystanie umiejętności. Wybierz dowódcę, który poprowadzi twoje wojska – każdy z nich dysponuje potężnymi zdolnościami, wymagającymi różnego podejścia i mogącymi odmienić losy bitwy. Twórz zwycięskie połączenia piechoty, czołgów, lotnictwa i superpotężnych cudów techniki. Dostosowuj armię do wyjątkowych zdolności dowódcy, po czym siej zniszczenie bronią i pojazdami w zmasowanym ataku.

OSIĄGAJ PRZEWAGĘ NAD RYWALAMI NA POLU BITWY
Rywalizuj z innymi graczami o panowanie nad mapą w bezpośrednich starciach w czasie rzeczywistym! Stań po stronie GDI lub Bractwa Nod. Uzupełniaj zaopatrzenie i wzmacniaj armię przy użyciu cennych konwojów zaopatrzeniowych. Zaliczaj wyzwania dnia, by otrzymywać wielkie nagrody, dzięki którym ulepszysz dowódców, broń i zdolności. Rozwijaj swoją armię po każdym zwycięstwie i pnij się w rankingach!

Zobacz też: Czy tablety mają jeszcze sens?

Jeśli zainteresowała Was ta gra, to możecie sprawdzić ją już dzisiaj, pobierając ją za darmo ze Sklepu Play.