Mogłoby się wydawać, że bezpieczeństwo to priorytet wszystkich producentów. Patrząc na wydawanie paczek bezpieczeństwa można odnieść zupełnie inne wrażenie. OnePlus zdaje się to potwierdzać. O ile wszelkie poprawki zabezpieczeń, które wydaje Google, są stosunkowo szybko wdrażane na poszczególne urządzenia, to problemy pojawiają się tam, gdzie teoretycznie być ich nie powinno. Całkiem niedawno Michał pokazał Wam, że odblokowywanie twarzy w OnePlus 6 można oszukać zdjęciem i to czarno-białym, a tymczasem na wierzch wychodzi kolejne niedopatrzenie. Otóż w najnowszym smartfonie firmy zablokowany bootloader to zabezpieczenie na pokaz.

Jak udało się ustalić jednej z firm odpowiedzialnych za badanie bezpieczeństwa, na OnePlus 6 zainstalujemy dosłownie wszystko, bez konieczności wcześniejszego odblokowywania booloadera:

Blokada bootloadera w OnePlus 6 to prawdziwy problem

oneplus 6 odblokowany bootloader

Mogłoby się wydawać, że to odosobniony przypadek, ale niedługo później całą sytuację potwierdził portal Android Police, a zaraz za nim multum użytkowników. Co to tak naprawdę oznacza? Jeśli nie jesteście fanami modyfikacji, to najlepiej zostawić zablokowany bootloader. Zabezpiecza on nas przed instalacją modyfikowanych systemów, które mogą też być wykorzystywane do zbierania informacji o nas. Oczywiście zagrożenie wynika wyłącznie w momencie, gdy ktoś będzie miał fizyczny dostęp do naszego urządzenia.

Zobacz też: Oto bezramkowy smartfon, który pokazuje konkurencji, jak takie urządzenia powinny wyglądać.

Na szczęście OnePlus bardzo szybko zareagował na całą sytuację i obiecuje wydanie odpowiedniej poprawki tak szybko, jak to jest tylko możliwe. Przypomnijmy, że niedawno OnePlus 6 został zaktualizowany i pojawiły się funkcje zapowiadane na premierze oraz istotne poprawki.

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.