UNITY3DqUnity Engine jest bardzo popularnym silnikiem do tworzenia gier. Do tej pory za darmo mogliśmy korzystać  tylko tworząc tytuły działające w przeglądarce i na komputerach. Jeśli ktoś chciał zaatakować rynek mobilny, musiał zapłacić. Od teraz jednak, jeśli obrót firmy tworzącej gry na urządzenia przenośne nie przekracza 100 000 dolarów, będzie ona mogła korzystać z narzędzi i silnika Unity za darmo.

Jak to powiedział David Helgason, CEO firmy:

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Tworzenie gier na urządzenia mobilne to prawdopodobnie najlepiej rozwijająca się i najbardziej ekscytująca branża na świecie. To zaszczyt, że możemy pomóc deweloperom w urzeczywistnianiu ich wizji i budowaniu biznesu.

Unity wspiera w tym momencie Androida i iOS i dla tych platform udostępnia narzędzia. w najbliższej przyszłości do listy systemów powinny dołączyć Windows Phone 8 oraz Blackberry 10. Jest także dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy wykupili dostęp, a spełniają warunek „darmowego” użytkowania. W planach jest rekompensata dla nich – nie wiadomo jednak, co to konkretnie będzie.

O tym, jak prezentuje się Unity Engine na urządzeniach mobilnych można przekonać się ściągając na przykład darmowego FPS’a jakim jest Dead Trigger.

źródło: pocketgamer.biz
Mateusz Gadzina

Student WSB-NLU w Nowym Sączu. Zafascynowany sportem, esportem i rynkiem mobilnym. Poza tym wielki fan thrillerów i S-F.