Jak widać na przykładzie Qualcomma, rynek niskobudżetowych urządzeń wciąż ma się świetnie, skoro firma jeszcze go nie porzuciła. Co więcej, Qualcomm najprawdopodobniej już wkrótce zaprezentuje dwa nowe układy do smartfonów – Snapdragon 429 i Snapdragon 439.

Według Rolanda Quandta, procesory te mają być przeznaczone głównie dla urządzeń działających na Androidzie Go, czyli lekkim systemie, który jest instalowany na telefonach, które często mają mniej niż 1 GB pamięci RAM.

Niestety Roland na chwilę obecną nie ma informacji co do dokładnej specyfikacji tych układów, jednak Snapdragon 439 ma podobno bazować na Snapdragonie 625, który ukazał się w 2016 roku. Jeśli plotka się sprawdzi, to będzie to oznaczało, że „439” zostanie wykonany w 14nm procesie technologicznym. O Snapdragonie 429 nie wiemy zupełnie nic.

Zobacz także: Na jakie modele smartfonów trafi MIUI 10?

Android Go, dla którego dedykowane są tytułowe procesory jest bardzo lekką i okrojoną wersją Anroida 8.1, która działa dobrze nawet na urządzeniach mających 512 MB – 1 GB RAM. Co warte odnotowania, to fakt, że aplikacje na ten system ważą znacznie mniej, niż na zwykłego Androida, co jest podyktowane faktem, że w tej kategorii cenowej znajdziemy co najwyżej sprzęt o pojemności 8 – 16 GB.

Jestem strasznie ciekaw, co z tego wyjdzie. Z jednej strony to lepiej, że producenci będą mieli większy wybór, a z drugiej, mało obeznanym użytkownikom ciężej będzie się w tym wszystkim połapać.

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.