GALAXY_SIII_2

Mimo że oficjalna aktualizacja Samsunga Galaxy S3 do Androida 4.2 Jelly Bean spodziewana jest dopiero w czerwcu, to dzięki regularnym przeciekom testowego oprogramowania możemy zapoznać się bliżej z postępami prac, a także przyjrzeć się części z nadchodzących funkcji. Dziś do Sieci przedostała się kolejna wersja firmware dla GS3, nosząca oznaczenie I9300XXUFME3, bazująca na najnowszym Androidzie 4.2.2 Jelly Bean, którą wszyscy chętni mogą już teraz zainstalować na swoich smartfonach. Zdradza ona, że Samsung planuje przenieść na swoje starsze urządzenia część funkcji znanych z najnowszego flagowca, czyli Galaxy S4.

Znajdziemy między innymi nowy lockscreen, obsługujący widżety, a także posiadający nowy efekt odblokowywania urządzenia. Oprócz tego odświeżono też sekcję powiadomień, od teraz wyposażoną w szeroką listę przełączników systemowych po ściągnięciu górnej belki dwoma palcami. Zmiany zaszły również w interfejsie ustawień, które teraz podzielone są na zakładki w stylu znanym z Galaxy S4. Oprócz tego dodano też kilka mniejszych rzeczy, jak nowe tryby regulacji wyświetlanych barw, odświeżony S-Voice, czy też tryb samochodowy.

Spodziewane jest, że wraz z dalszymi pracami nad nowym oprogramowaniem dla Galaxy S3 ilość funkcji z GS4 zwiększy się, na przykład o ulepszoną aplikację aparatu w stylu z Galaxy Camera.

Zapraszamy też na nasze forum, gdzie już toczy się dyskusja dotycząca tej testowej wersji firmware dla Galaxy S3, a także znajdziecie tam wszelkie instrukcje dotyczące pobierania i instalacji oprogramowania.

źródło: sammobile.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski