Już jutro mamy poznać BlackBerry KEY2, czyli smartfona, który ewidentnie będzie się wyróżniał na tle niemalże identycznej konkurencji. Podobnie zresztą, jak w przypadku pierwowzoru, który w zeszłym roku niespodziewanie stał się jedną z najciekawszych premier targów MWC. W obu przypadkach cechą charakterystyczną jest klawiatura QWERTY z obsługą gestów, która przekłada się na specyficzne proporcje wyświetlacza (3:2). Mimo wszystko, co znajdziemy w nadchodzącym modelu?

Okazuje się, że nie musimy czekać do jutrzejszej premiery, bo Evan Blass zdradził zarówno całą specyfikację, jak i cenę urządzenia. Oto dane techniczne BlackBerry KEY2:

blackberry key2 oficjalnie cena specyfikacja design

Zgodnie ze wcześniejszymi przeciekami, w stosunku do poprzednika główna zmiana to aparaty – z tyłu pojawią się dwa moduły. O rewolucyjnej jakości zdjęć z pewnością nie ma co marzyć, aczkolwiek jest to niewątpliwie krok naprzód. Podobnie, jak wydajność, która drastycznie wzrośnie – Snapdragon 625 z KEYone to dobry układ, ale już swoje lata ma i w porównaniu do Snapdragona 660 wypada po prostu blado. Dodatkowe 2 GB RAMu też z pewnością będzie można odczuć. To tak naprawdę główne zmiany pomiędzy oboma modelami.

Design, jak sami widzicie, zmienił się na tyle, ile musiał.

Zobacz też: Czy potrzebujemy jeszcze tablety? Google miesza się w zeznaniach.

Evan Blass podzielił się również cenami BlackBerry KEY2, która w przypadku Europy ma wynosić 649 euro, czyli około 2800 złotych. Podobnie wygląda to w Wielkiej Brytanii, gdzie Kanadyjczycy zażyczyć mają sobie 580 funtów, ale zdecydowanie najtaniej będzie w Stanach Zjednoczonych – 650 dolarów (~2300 złotych).

 

źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.