To miał być rok Sony, a przynajmniej wielkich rewolucji w rodzinie Xperia. Poniekąd tak się stało, bo premiera serii Xperia XZ2 miała oznaczać drastycznie zmiany w designie. Ostatecznie okazało się, że faktycznie Japończycy zmienili wygląd swoich flagowych modeli, ale fani oczekiwali czegoś zupełnie innego. Niemniej jednak widać światełko w tunelu, choć są pogłoski, że Sony zrezygnuje z produkcji telefonów. Mimo wszystko nie spisujmy jeszcze tego producenta na straty – w końcu później pojawiła się Xperia XZ2 Premium, która wyróżnia się w porównaniu tegorocznych, flagowych smartfonów.

Jednak to jeszcze nie koniec tego, co szykuje Sony na najwyższym szczeblu. Tak przynajmniej wskazuje TENAA, czyli chińska agencja odpowiedzialna za dopuszczanie między innymi smartfonów do sprzedaży. Jeszcze przed premierą Xperii XZ2 Premium spodziewano się dwóch modeli wyżej notowanych, niż Xperia XZ2. Jednym z nich była oczywiście odmiana Premium, a drugim Pro. Najprawdopodobniej właśnie ten drugi pojawił się w sprawie uzyskania certyfikatu. Co ciekawe, wiele wskazuje na to, że będziemy mieć do czynienia z czymś, co już znamy, ale w niekoniecznie lepszej odsłonie.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

sony xperia xz2 pro premium specyfikacja

Powyższe dane w postaci informacji o wyświetlaczu i wymiary wskazują, że jest to Xperia XZ2 Premium, ale pojemność akumulatora już nie. Znany nam oficjalnie smartfon został wyposażony w ogniwo o pojemności 3540 mAh, podczas gdy tajemniczy model może poszczycić się 3400 mAh. Czyżby w obudowie miały się pojawić dodatkowe podzespoły?

Zobacz też: Xiaomi Mi 8 Explorer Edition nie do końca pokazuje nam swoje wnętrzności.

Niestety, istnieje również duże prawdopodobieństwo, że to jedna z odmian Xperii XZ2 Premium, która dopiero pojawi się w Chinach. Jakby nie patrzeć, smartfon został zaprezentowany w kwietniu, ale jeszcze nie został wprowadzony do sprzedaży.

 

PS. Sprawdźcie, jak w naszych testach wypadł najlepszy smartfon Sony, który obecnie możecie kupić: Xperia XZ2 – recenzja.

 

źródło: GSMArena
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.