ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xperia Tablet Z to kolejne urządzenie Sony ze wsparciem dla AOSP

Autor: Piotr Andrzejewski Kategoria: Newsy
xperiatabletzaosp

W ostatnim czasie Sony zdecydowanie próbuje zachęcić do siebie najbardziej zaawansowanych użytkowników. Nie tak dawno świat obiegły wieści o pierwszych próbach uzyskania wsparcia w AOSP (Android Open Source Project) dla flagowego smartfona Xperia Z, a dziś opublikowano informacje na temat rozpoczęcia podobnego przedsięwzięcia dla najnowszego tabletu Sony, czyli Xperia Tablet Z.

Japoński producent opublikował pliki, które są niezbędne do skompilowania ze źródeł czystego Androida na to urządzenie. W Sieci pojawił się też oficjalny materiał wideo, na którym pobieżnie prezentowane jest działanie systemu w najnowszej wersji 4.2 Jelly Bean na Xperia Tablet Z, choć Sony zastrzega, że to oprogramowanie nie jest przeznaczone do codziennego użytku.

Miło widzieć, że Japończycy mają na względzie społeczność internetową i podejmują starania, by możliwie jak najbardziej ułatwić tworzenie nieoficjalnych ROM-ów na swoje urządzenia. Xperia Tablet Z dołączy więc do smartfonów Xperia Z oraz Xperia S, a dodatkowo Sony zdradziło, że już niebawem możemy spodziewać się podobnego projektu dla Xperia ZL.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=16WZOqgFBI8[/youtube]

źródło: developer.sonymobile.com

Sprawdź najnowsze wpisy