wymuszenie zamkniecia aplikacji

Jak przywrócić lub zainstalować starszą wersję aplikacji?

2 minuty czytania
Komentarze

Zapewne nie raz Wam się przytrafiło, że zaktualizowaliście daną aplikację ze sklepu Play i przestała poprawnie pracować. Niestety, dzisiaj często testerami jesteśmy my sami, bez przeprowadzania szczegółowych scenariuszy przed wdrożeniem nowej wersji. My możemy tylko liczyć, że wszelkie problemy zostaną szybko poprawione lub… zainstalować starszą wersję danej aplikacji lub gry.

O ile na pierwsze rozwiązanie mamy mały wpływ, to możemy spróbować z drugim. Oczywiście niektórzy deweloperzy decydują się na to, że dostęp do poszczególnych danych można uzyskać wyłącznie z najnowszej wersji danej aplikacji. W takich sytuacjach nie mamy wyjścia, musimy liczyć się z łaską programistów. W takim razie, jak zainstalować starszą wersję gry lub programu?

Przede wszystkim musimy wejść do systemowych ustawień i wśród spisu aplikacji odnaleźć interesujący nas tytuł. Wtedy wymuszamy zamknięcie i pod ukrytym menu powinien pojawić się przycisk, który dotyczy odinstalowania aktualizacji. Najczęściej takowy znajdziecie w przypadku tytułów od Google.

APK Mirror

Jeśli takowy przycisk się nie pojawił, to należy odinstalować ją i pobrać starszą wersję z APK Mirror. Tę stronę możemy z czystym sercem polecić za sprawą dbania o poszczególne certyfikaty, jak i klarowną historię konkretnych wydań. Wystarczy, że znajdziecie interesującą Was aplikację i wybierzecie niższy numer. Istnieje również możliwość, że na tej stronie znajdziecie nowsze wydanie, które jeszcze nie pojawiło się w Waszym sklepie Play.

Zobacz też: Co sądzi Kacper o nowym, składanym smartfonie Samsunga?

To najprostsze sposoby na problemy z działaniem poszczególnych gier i aplikacji. Niestety, czasami może się zdarzyć, że wina leży po stronie zupełnie innego tytułu, na przykład Usług Google, co w niedawnym przypadku z problemami z Huawei.

źródło: Android Police

Motyw