ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
htc dream era g1 pixel google

Tani Pixel nadchodzi? Poznaliśmy układ, który może wykorzystać Google

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Seria Pixel zaczyna zdobywać uznanie na mobilnym rynku. Google, mimo że miało wiele wpadek z ostatnimi modelami, udało się na dobre zadomowić, jako producent urządzeń mobilnych, a nie tylko projektant. W tym roku, z zastępem „tajwańskich” inżynierów będzie to jeszcze łatwiejsze. Jeśli nie pamiętacie, to Google wykupiło część HTC. To z kolei doprowadziło, że Amerykanie pomagali w produkcji U12+. Niemniej jednak wróćmy do Pixeli, bo w tym roku premiery mogą okazać się naprawdę ciekawe.

Co prawda poniekąd poznaliśmy już design serii Pixel 3, ale wiemy też, że w drodze są smartwatche od Google. Po cichu też mówi się o nowych słuchawkach, jak i rozwinięciu asystenta głosowego. Jednak to wszystko trafia do osób najbardziej wymagających. Co z tymi, którzy nie potrzebują tak wiele mocy obliczeniowej? Tutaj pojawia się tani Pixel, o którym była mowa już w tym roku. Niestety, wiele wskazuje na to, że nie pojawi się on – jak wcześniej zapowiadano – w okolicach sierpnia, a dopiero w pierwszej połowie 2019 roku.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Google może postawić na Snapdragona 710, czyli następcę lubianego, ale niepopularnego Snapdragona 660. Ten ostatni ma jeszcze trafić do koreańskiej nowości, jaką jest Samsung Galaxy A9 Star. Tymczasem już układ z nowej rodziny Qualcomma zawitał do Xiaomi Mi 8 SE.

Zobacz też: Jaką rewolucję w aparatach szykuje Apple?

Oczywiście wciąż to bardzo mało informacji na temat taniego Pixela, ale pojawienie się takiego modelu jest niezbędne – za czasów różnorakich Nexusów właśnie tańsze propozycje zdobywały duże uznanie. Miejmy nadzieję, że Google nie wycofa się z takowych planów i faktycznie ujrzymy model ze Snapdragonem 710. Z pewnością nie będzie brakowało mu mocy obliczeniowej, ale pojawiają się obawy o ponowne ominięcie Polski przez Amerykanów.

źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy