nvidia shield tablet k1 specyfikacja

Oficjalnie żegnamy tablety? Google już to zrobiło

Newsy

Wiele mówi się, że na śmierć tabletów jeszcze za wcześnie. Apple udowadnia, że coraz tańsze iPady mają racje bytu, więc czemu nie ma to odzwierciedlenia na rynku z Androidem? Ok, rozszerzmy to o Chrome OS, bo przecież wiele się mówiło, że to właśnie ten system ma zdecydowanie większe szanse na zdobycie uznania. Sam się z tym zgadzam – „Robocik” kompletnie nie został przystosowany do dużych wyświetlaczy, podczas gdy Chromebooki aż chciałoby się obsługiwać bez doczepionej klawiatury.

Niewątpliwie Amerykanie chcą w tym roku rozszerzyć gamę urządzeń Pixel. Obok smartfonów pojawią się między innymi smartwatche od Google. Jednak nie ma mowy o tabletach, a teraz gigant z Mountain View uznał, że nie są one w ogóle atrakcyjne, aby oferować je na swojej stronie. Otóż zniknęła dedykowana sekcja temu rodzajowi urządzeń:

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

google android tablet strona

 

Co się kryło w tej sekcji? Przede wszystkim Google promowało takie propozycje, jak Nvidia Shield K1 i Samsunga Galaxy Tab S2 8.0. Oba tablety zostały zaprezentowane w… 2015 roku. To tylko udowadnia, że być może usunięcie tej sekcji faktycznie miało sens.

Zobacz też: Honor szykuje rewolucję od Huawei.

Czy czeka nas jeszcze jakakolwiek przyszłość z tabletami? Zabiły one netbooki, które się odrodziły jako ultrabooki z odczepianymi klawiaturami. Te z kolei okazały się ciekawsze, niż przerośnięte smartfony z Androidem.

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x