Społecznościowe granie wkracza na nowy poziom, czyli usługa Google Play Games

Newsy

gamesUsługi Google Play umożliwiające prawdziwe społecznościowe granie zostały dziś oficjalnie zaprezentowane. Jednak chyba nikt nie spodziewał się, że zostaną zaprojektowane one z aż takim rozmachem.

Koncern z Mountain View dzięki Google Play Games Services pozwoli nam zapisywać postęp w grach w chmurze oraz synchronizować go między różnymi urządzeniami. Poza tym udostępni nam możliwość przeglądania statystyk, porównywania ich z rankingiem publicznym oraz zdobywania osiągnięć. Pomimo tego, że wiadomość o tym przedostała się do mediów, nie obyło się dziś bez zaskoczeń. Nowa usługa od Google będzie obejmowała działanie na wielu platformach. Dzięki temu świetnemu krokowi będziemy mogli rywalizować nawet ze znajomymi na iPhone’ach!

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Chęć rozwijania projektu wyraziło już kilkanaście studiów developerskich w tym takie marki jak: Gameloft, Glu, Miniclip, Vector Unit, czy HandyMobile.

Play Games będzie dostępne od Androida 2.2 Froyo, zaś API dla programistów ma być udostępnione już niebawem. Ale chyba już teraz można śmiało stwierdzić, że dominacja Google na produktach z jabłuszkiem w logo jest coraz bliższa…

źródło: androidcentral.com

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x