ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung aktualizajca oreo

Aż 4 lata aktualizacji od Samsunga? Zapomnijcie – sąd się nie zgodził

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Uważacie, że producent Twojego smartfona powinien zdecydowanie dłużej go wspierać? Wątpię, żeby ktoś odpowiedział „nie” – w końcu doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że fragmentacja to beznadziejne podejście firm do tematu wydawania nowych wersji oprogramowania. Holendrzy uznali, że tak dalej być nie może i… pozwali w tej sprawie Samsunga. Uznali, że skoro Google jest w stanie wydawać tak szybko nowe wersje oprogramowania, to Koreańczycy też powinni.

Ogólnie rzecz biorąc – związek konsumentów w Holandii chciał, aby Samsung aktualizował wszystkie swoje modele przez co najmniej 4 lata. Brzmi świetnie i mogłoby to dać kopa w kwestii rozwiązania problemów z fragmentacją Androida. Samsung zapewnia, że w Holandii wszystkie modele są aktualizowane przez dwa lata od wejścia do tego kraju. Koreańczycy uznali, że to „rozsądny” kompromis. Sąd przyznał firmie rację. W końcu w razie poważnego problemu nic nie stoi na przeszkodzie, aby Samsung wydał stosowną poprawkę na starsze urządzenia. Producent zapewnił, że podjął działania, które mają na celu zapewnienie konsumentom lepszych informacji na temat aktualizacji. Jednak pojawiło się ciekawe porównanie – „Producent samochodów musi również zapewnić, że wszystkie jego modele są bezpieczne i niezawodne. Dlaczego nie dotyczy to smartfonów?” Fakt, urządzenia mobilne nie są potencjalnie zabójcze dla nas, ale bezpieczeństwo naszych informacji jest bardzo ważne.

Zobacz też: Trzy nowości od Nokii!

Niewątpliwie to przepychania, która zapewne nigdy się nie skończy. Z jednej strony da się zrozumieć Samsunga, a z drugiej każdy z nas chciałby czuć się możliwie bezpiecznie z najnowszym oprogramowaniem.

źródło: BBC

Sprawdź najnowsze wpisy