Posiadasz Nokię od HMD? Jeśli tak, to czeka Cię miła niespodzianka

Kacper Kościański Newsy 2018-05-30

HMD naprawdę dba o swoich klientów – osoby, które zakupiły dowolną stworzoną przez nich Nokię, czeka miła niespodzianka. O jakiej niespodziance mowa? A o fakcie, że każdy, nawet najsłabszy i najstarszy smartfon tej firmy otrzyma aktualizację do Androida P.

Informację podał Neil Broadley, globalny menadżer ds. marketingu firmy HMD podczas wydarzenia w Moskwie.

Nokia android pZobacz także: Smartfon z 4 TB pamięci i całkowicie bez ramek – bestia nadchodzi

Warto wspomnieć, że rok temu HMD także zapewniało, że wszystkie ich smartfony dostaną najnowszy system. Niemniej jednak dobrze mieć kolejne potwierdzenie, bo nieraz zdarzało się, że duże firmy wycofywały się ze swoich obietnic. Teraz przynajmniej mamy pewność.

W czasach, gdy producenci lekceważąco podchodzą do tematu aktualizacji, postawa HMD jest zdecydowanie godna pochwały. Pozostałe firmy mogłyby się od nich uczyć – Samsung, LG – mówię o was.

Źródło: gsmarena • Szamajama_Okutasi

  Ta, dostaną wszystkie, tylko grunt jak to będzie działać. Nie zawsze i nie na każdym modelu najnowszy system okazuje się najlepszy.

  • Jamrug

   Akurat w przypadku mojej Nokii 5 z każdą aktualizacją jest coraz lepiej. Kiedy wychodziła na Nougacie to płynność działania była poniżej oczekiwań, 8.0 mocno poprawiło sytuację a obecnie na 8.1 ze świecą szukać śladów lagowania.

   • LukaszAang

    Tak przyznaje też posiadam Nokię 5 i wszystko odbywało się tak jak u przedmówcy. Szkoda tylko że tak ubija procesy w tle że nawet nie raz i dwóch nie ma 😁 no i jeszcze ten aparat jest taki jaki jest 😎 Ale telefonik ogólnie jest okej 👌

 • Michael Wolf

  Moja „jedyneczka” też ❓🤩
  Noooooo, jeśli tak się stanie, to będę zachwycony 😉🤩😉, pozostaje tylko czekać!

 • Krajan1

  Czyli np Nokia 3 i inne słabsze modele wspierają project Treble, jak to jest? Android P nie musi mieć tego kryterium? Czy to będzie system który teoretycznie mogą zrobić na każde urządzenie jeżeli będą chcieli producenci? No bo jestem ciekaw czy takie słabiaki muszą spełniać jakieś warunki, czy mogę oczekiwać go na swojego Sony XZ.

 • Maslo19

  Brawo!!! Zobaczymy czy obietnice spełnią 🙂 póki co (nie liczac pixeli ) chyba Sony jest najszybsze w aktualizowaniu

  • Piotr

   Potwierdzam. Do tego co miesiąc są aktualizacje bezpieczeństwa.

   • Maslo19

    Ciekawe dlaczego temat aktualizacji Sony jest tak pomijany… Może hmm za mało kładą na marketingi ?

    • Piotr

     Nie mam pojecia. Na pewno malo na marketing nie idzie. Wystarczy spojrzeć na reklamy w tv lub np. podczas finału ligi mistrzów na banerach leciała reklama xperii, a marketing niestety wlicza sie w ceny produktów, dlatego poniekąd urządzenia sony są drogie.

   • Hunop

    właśnie aż zaskoczony jestem też mam xperie x już trochę czasu ma na karku a dziś dostałem aktualizacje zabezpieczeń na maj a z miesiąc temu androida Oreo niestety tu wsparcie nowszych wersji Androida się kończy ale możliwe że poprawki zabezpieczeń będą kontynuowane jeszcze dość długo

   • Szamajama_Okutasi

    Aktualizacje bezpieczeństw co miesiąc dostaje każdy, nawet kilkuletni smartfon.x