OnePlus 6 to najnowszy flagowiec tego chińskiego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją smartfonów. O swoich pierwszych wrażeniach na temat tego urządzenia na łamach naszej strony pisał już Łukasz – koniecznie zapoznajcie się z jego artykułem! Jeśli planujecie zakup OnePlusa 6, to warto wiedzieć, że zabezpieczenia telefonu nie zawsze działają tak, jak powinny. Okazuje się bowiem, że rozpoznawanie twarzy da się oszukać dzięki… zdjęciu właściciela urządzenia.

Zobacz też: Valve i Apple będą ze sobą konkurować?

Lepiej zabezpieczcie swojego OnePlusa za pomocą odcisku palca

Pewien użytkownik Twittera o nicku Rik postanowił sprawdzić, czy swojego OnePlusa 6 będzie on w stanie odblokować za pomocą wydrukowanego na zwykłej drukarce zdjęcia. W tym celu ustawił on na nim blokadę ekranu za pomocą swojej twarzy, a następnie wykonał wydruk. Jak możecie zobaczyć na poniższym filmie, nowy flagowiec OnePlusa po kilku próbach poddał się fortelowi, odblokowując smartfona dla innego użytkownika. 

Rodzi to poważne zagrożenie bezpieczeństwa użytkowników, którzy korzystają z tej funkcji, ponieważ dowolna osoba nasz wizerunek może pozyskać np. ze zdjęcia profilowego z Facebooka. Jeśli OnePlus nie ulepszy swoich algorytmów w jednej z kolejnych aktualizacji, to zalecałbym korzystanie wyłącznie ze skanera linii papilarnych.

Źródło: @rikvduijn

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.