HP SlateBook x2 z Tegrą 4 to nowy konkurent dla Transformera

1 minuta czytania
Komentarze
HP_Slatebook_x2_-_Detached_610x520

HP coraz śmielej próbuje zadomowić się na rynku urządzeń z Androidem, i po premierze taniego siedmiocalowca o nazwie Slate 7 przyszedł czas na znacznie mocniejszy i droższy sprzęt. Mowa o SlateBook x2, który wykorzystuje pomysł wprowadzony przez linię Transformer i jest tabletem z dołączaną klawiaturą.

Specyfikacja techniczna tego urządzenia robi naprawdę dobre wrażenie i jest to pod każdym względem sprzęt z najwyższej półki. HP SlateBook x2 został wyposażony w ekran IPS o przekątnej 10,1″ i wysokiej rozdzielczości 1920×1200. Jego sercem jest czterordzeniowa Tegra 4, wbudowana ilość pamięci wynosi maksymalnie 64 GB i można ją rozszerzyć dodatkowo kartą microSD, a całością zarządza Android 4.2.2 w niemalże czystej postaci. Stacja dokująca oferuje natomiast, oprócz pełnej klawiatury QWERTY i trackpada, dwa porty USB, slot na karty SD oraz dodatkową baterię wydłużającą czas pracy urządzenia.

HP SlateBook x2 ma trafić do sprzedaży w sierpniu, a jego cena została wyznaczona na $479.  Nie jest to więc najtańszy sprzęt, lecz dobra specyfikacja techniczna uzasadnia stosunkowo wysoką cenę.

hp-slatebook-x2---front
hp-slatebook-x2---back

źródło: engadget.com

Motyw