ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Galaxy S9 samsung

Samsung pozwoli nagrywać rozmowy telefoniczne – co z naszą prywatnością?

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

System Android w podstawowej wersji pozbawiony jest wielu udogodnień, z których skorzystać jednak można dzięki aplikacjom, które znaleźć można w sklepie Google Play. Nakładka Samsunga stara się jednak naprawić ten problem, dodając wiele świetnych funkcji, dzięki którym korzystanie ze smartfona staje się o wiele przyjemniejsze. Wraz z najnowszą aktualizacją Androida, która już wkrótce powinna pojawić się w Polsce, Samsung Galaxy S9 będzie jeszcze bardziej użyteczny.

Zobacz też: Z jakiego smartfona warto korzystać w biznesie?

Nagrywanie rozmów zostanie wbudowane w system

Jak podaje portal XDA-Developers, użytkownicy Samsunga Galaxy S9 zaczęli już otrzymywać aktualizację, która posiada wbudowane narzędzie do nagrywania rozmów. Aby rozpocząć rejestrowanie, wystarczy podczas rozmowy kliknąć przycisk, który znajduje się pod numerem telefonu lub nazwą osoby, do której dzwonimy. To, jak proces ten wygląda w praktyce, możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu.

Warto pamiętać, że funkcja ta nie będzie dostępna we wszystkich państwach ze względów prawnych – w Polsce nagrywanie rozmów, w których bierzemy udział, nie jest nielegalne, więc udogodnienie powinno zostać dodane wraz z kolejną aktualizacją smartfona. Warto jednak pamiętać, że jeśli rozmówca nie zostanie poinformowany o nagrywaniu i nie życzy sobie takiego procederu, to osoba nagrywająca może zostać pociągnięta do odpowiedzialności cywilnej. Ten artykuł nie jest oczywiście poradą prawną i nie należy go w ten sposób interpretować – o takich kwestiach najlepiej porozmawiać oczywiście z prawnikiem.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy