Google zmienia swoje zasady? Porzucony Nexus otrzymuje nieoczekiwaną aktualizację

1 minuta czytania
Komentarze

Google, oprócz rozwijania Androida, tworzy oczywiście również swoje własne smartfony. Niestety jakiś czas temu internetowy gigant wprowadził zasadę, zgodnie z którą urządzenia firmy „duże” aktualizacje otrzymywać będą przez dwa lata od daty premiery, a poprawki błędów przez dodatkowy rok. Okazuje się jednak, że polityka ta mogła ulec zmianie – użytkownicy Nexusa 6, czyli porzuconego przez Google’a smartfona, informują, że na ich telefonach pojawiła się nowa aktualizacja. 

Nowa aktualizacja Nexusa 6… zmienia niewiele

Aktualizacje Nexusa 6 trwać miały do 2017 roku i wtedy też Google przestało wydawać nowe wersje systemu dla tego urządzenia. Użytkownicy tego smartfona niedawno zaczęli informować jednak, że w systemie OTA pojawiła się nowa aktualizacja oznaczona numerem N8I11F.

Co ciekawe, nie zmieniła się wersja systemu lub nawet data ostatnich poprawek bezpieczeństwa – jedynym elementem, który uległ zmianie jest baseband (czyli w dużym uproszczeniu sterowniki telefonu obsługujące połączenia bezprzewodowe). Od teraz jego wersja to MDM9625_104670.31.05.51R. Aktualizacja zaczęła pojawiać się na smartfonach osób z różnych sieci, nie jest więc powiązana z operatorem. Warto wspomnieć o tym, że nowa wersja systemu zaktualizowała Nexusy 6 osób, których system w smartfonie zatrzymał się na pierwszej wersji Nougata, do Androida 7.1.1.

Zobacz też: Oto najlepsze bezpłatne klawiatury ze sklepu Google Play.

Czy myślicie, że ta aktualizacja to zwykły przypadek? Dajcie znać!

Źródło: AndroidPolice

Motyw