nexusae0_Samsung-Galaxy-S4-mini_thumb1

Gdy kilka miesięcy temu pojawiły się pogłoski na temat planów wypuszczenia mniejszej wersji popularnego Samsunga Galaxy S3, wielu z niecierpliwością wyczekiwało jego premiery. Najwyższy segment rynku został zdominowany przez urządzenia o ogromnych ekranach, a pomysł na wprowadzenie smartfona o dobrej specyfikacji i trochę mniejszych rozmiarach wydawał się strzałem w dziesiątkę. Niestety po premierze GS3 Mini okazało się, że z większym bratem ma on wspólną tylko nazwę, gdyż pod względem specyfikacji wyraźnie były to modele innej klasy.

Samsung-Galaxy-S4-mini-09

Wygląda na to, że historia niebawem zatoczy koło, gdyż Samsung najwyraźniej planuje wprowadzenie do sprzedaży mniejszej wersji tegorocznego flagowca, która prawdopodobnie otrzyma nazwę Galaxy S4 Mini. Zdjęcia tego urządzenia wyciekły ostatnio do Sieci i wygląda ono jak zmniejszona wersja oryginału, a kształt, design i wykorzystane materiały wydają się na pierwszy rzut oka niemalże identyczne.

Samsung-Galaxy-S4-mini-07

Różnica ma być widoczna w wykorzystanych podzespołach, bo zamiast ekranu 5″ FullHD znajdziemy tu panel 4,3″ o rozdzielczości qHD (960×540). Pod maską miejsce czterordzeniowego układu zajmie procesor o dwóch rdzeniach taktowanych zegarem 1,6 GHz, wspieranych przez 1 GB RAM. Zmieniony zostanie też aparat i zamiast 13-megapikselowej matrycy odnajdziemy moduł oferujący 5 albo 8 MPx.

Mówi się, że GS4 Mini może zostać zaprezentowany jeszcze w tym miesiącu, a do szerszej sprzedaży trafi w okresie wakacyjnym.

Samsung-Galaxy-S4-mini-08
Samsung-Galaxy-S4-mini-05

źródło: androidpolice.com