Xiaomi będzie się często przewijało na portalu przez ten tydzień. Nic dziwnego, w końcu nadchodzi jedna z najważniejszych konferencji tego roku, a dla samej firmy być może najważniejsza w historii. Producent chce hucznie uczcić 8. rocznicę założenia działalności firmy. Co za tym idzie, mamy poznać wiele ciekawych urządzeń, wśród nich flagowego smartfona w postaci Mi 8.

Zdjęcia pudełka tego telefonu trafiły do Sieci, co pozwoliło nam odkryć kolejną kartę z talii Xiaomi:

Podwójny aparat, Snapdragon 845 i podwójny moduł GPS? Tak w wolnym tłumaczeniu można odczytać ostatni znak. Po co takiego rozwiązanie? Oznacza ono najprawdopodobniej jednostkę, pracującą jednocześnie na dwóch częstotliwościach. Taki moduł przestawił Broadcom, co oznacza, że wszystko poprawnie składa się w całość. Jednak, co to oznacza dla użytkowników? Zdecydowanie wyższą dokładność. Obecne rozwiązania pozwalają zlokalizować nas z dokładnością do 5 metrów, podczas gdy Mi 8 będzie w stanie nas namierzyć z 30-cm marginesem błędu.

Zobacz też: OnePlus 6 będzie bardzo szybko ładowany!

W zestawie nie powinno zabraknąć przejściówki z USB-C na gniazdo słuchawkowe, co oznacza, że zabraknie takowego w samym smartfonie. To żadna niespodzianka – w końcu Mi 6 też już go nie miał. Na deser Dual SIM i zestaw pamięci 6/64 GB, ale ma nie zabraknąć wyższych przestrzeni.

 

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.