samsung galaxy note8 note9

Czyżbyśmy mieli dostać szybszego Samsunga Galaxy Note9, niż inni?

Newsy

Samsung już pełną parą pracuje nad skończeniem projektu pod tytułem Galaxy Note9. Poprzednikowi skutecznie udało się zmazać plamę po gorącej przygodzie z Galaxy Note7, więc od tegorocznego modelu można wiele wymagać. Jednak czy warto? Patrząc na Galaxy S8 i Galaxy S9, to najprawdopodobniej czeka nas kolejna ewolucja, a nie rewolucja. Plotki na temat przeniesienia czytnika linii papilarnych wgłąb ekranu zdają się przeczyć samym sobą, więc naprawdę ciężko doszukiwać się ogromnych zmian.

Co jest pewne? Przede wszystkim nowości z Galaxy S9 i Galaxy S9+. Na pierwszy ogień pójdzie aparat z możliwością fizycznej zmiany przysłony, a na deser głośniki stereo z Dolby Atmos. Cała reszta zostanie delikatnie ulepszona i oto jesienna nowość od Samsunga. Jednostką, która ma napędzać Galaxy Note9 niewątpliwie będzie Exynos 9810. Przynajmniej w naszym kraju i w Europie. W Stanach Zjednoczonych normą jest stosowanie topowych Snapdragonów, więc w tym wypadku modelu, który został oznaczony numerem 845. Ponownie pojawia się pytanie – który będzie lepszy? Na papierze – póki co – wygrywa wersja, która trafi do polskich sklepów, a to za sprawą wyników z Geekbench (pojedynczy rdzeń | wiele rdzeni):

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]
  • Exynos 9810: 2737 | 9064
  • Snapdragon 845: 2190 | 8806

Różnica rzędu niecałych 2,5% nie wydaje się ogromna, ale może być odczuwalna w bezpośrednim porównaniu. Jednak tutaj budzi się zdrowy rozum, który przypomina sobie, że to tylko cyferki. Poza tym, analogiczna sytuacja ma miejsce ze wspomnianymi Galaxy S9 i Galaxy S9+ – oferowane w wersja z Exynosem i Snapdragonem, w benchmarkach wygrywa ten pierwszy, ale na co dzień okazuje się, że lepiej radzi sobie ten drugi. Gdzie tu logika?

Zobacz też: Wierni Xiaomi będą milionerami – to oczywiste…

Nie można też zapomnieć, że oprogramowanie Galaxy Note9 jest w ciągłym rozwoju. Z racji, że później wykonano test z Exynosem na pokładzie, to w Samsung Experience weszły już pewne poprawki. Kto wie, być może z tym samym oprogramowaniem szybszy byłby Snapdragon? Jednak po raz kolejny potwierdza się informacja, że Koreańczycy pozostaną przy 6 GB pamięci operacyjnej.

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x