ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google pixel 2 xl

Czy przezroczysty Google Pixel 2 XL może być ładniejszy? Okazuje się, że… to zależy

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Wiele szklanych smartfonów chlubi się tym, że wygląda świetnie przy odpowiednim świetle. Doskonale było to widać w przypadku premiery OnePlus 6, kiedy to prezes firmy zachwycał się nad tym, jakich to pigmentów nie użyli, aby stworzyć zarówno matową, jak i połyskliwą wersję. Faktycznie, takie opowieści robią wrażenie, ale później dochodzi użytkowanie na co dzień. Co to oznacza? Wszechobecne odciski palców, których trudno się pozbyć. Na tym trafi wygląd całego smartfona.

Google podeszło do tematu szkła na swój sposób. Front to oczywiście jedna z odmian Gorilla Glass, ale z tyłu firma postanowiła połączyć ten materiał z aluminium. „Okno” w Pixelach jest faktycznie… oknem na świat dla wielu anten. Szkło jest od wewnątrz lakierowane, aby wnętrzności były niewidoczne dla użytkowników i przechodniów. Jednak można to zmienić. Na kanale JerryRigEverything pojawił się film „instruktażowy”, jak przerobić Pixela 2 XL na przezroczystego:

Zważywszy na to, że Google Pixel 2 XL posiada certyfikat IP67, to trzeba się liczyć z tym, że powyższy zabieg pozbawi smartfona wodoszczelności. Jednak ten konkretny egzemplarz już po stłuczeniu rogu nie przetrwałby kontaktu z wodą.

Zobacz też: Z Android One dzieje się coś naprawdę niedobrego.

Autor powyższego filmu znany jest z tego, że pokazuje, jak przerobić szklane smartfony na przezroczyste. Czy to może się podobać? To oczywiście zależy od gustu, ale tego typu zmiany sprawiają, że mamy egzemplarz, który wyróżnia się na tle innych telefonów. Jednak też ten konkretny przykład pokazuje, że trzeba dbać o szczegóły, bo ostatecznie każdy brud i niedociągnięcie będzie rzucało się w oczy.

Sprawdź najnowsze wpisy