Czy przezroczysty Google Pixel 2 XL może być ładniejszy? Okazuje się, że… to zależy

Łukasz Pająk Newsy 2018-05-26

Wiele szklanych smartfonów chlubi się tym, że wygląda świetnie przy odpowiednim świetle. Doskonale było to widać w przypadku premiery OnePlus 6, kiedy to prezes firmy zachwycał się nad tym, jakich to pigmentów nie użyli, aby stworzyć zarówno matową, jak i połyskliwą wersję. Faktycznie, takie opowieści robią wrażenie, ale później dochodzi użytkowanie na co dzień. Co to oznacza? Wszechobecne odciski palców, których trudno się pozbyć. Na tym trafi wygląd całego smartfona.

Google podeszło do tematu szkła na swój sposób. Front to oczywiście jedna z odmian Gorilla Glass, ale z tyłu firma postanowiła połączyć ten materiał z aluminium. „Okno” w Pixelach jest faktycznie… oknem na świat dla wielu anten. Szkło jest od wewnątrz lakierowane, aby wnętrzności były niewidoczne dla użytkowników i przechodniów. Jednak można to zmienić. Na kanale JerryRigEverything pojawił się film „instruktażowy”, jak przerobić Pixela 2 XL na przezroczystego:

Zważywszy na to, że Google Pixel 2 XL posiada certyfikat IP67, to trzeba się liczyć z tym, że powyższy zabieg pozbawi smartfona wodoszczelności. Jednak ten konkretny egzemplarz już po stłuczeniu rogu nie przetrwałby kontaktu z wodą.

Zobacz też: Z Android One dzieje się coś naprawdę niedobrego.

Autor powyższego filmu znany jest z tego, że pokazuje, jak przerobić szklane smartfony na przezroczyste. Czy to może się podobać? To oczywiście zależy od gustu, ale tego typu zmiany sprawiają, że mamy egzemplarz, który wyróżnia się na tle innych telefonów. Jednak też ten konkretny przykład pokazuje, że trzeba dbać o szczegóły, bo ostatecznie każdy brud i niedociągnięcie będzie rzucało się w oczy. • Sebosz

  Ten koleś kompletnie nie nadaje się do takich rzeczy.

  1. Mimo uprzedzeń, że szkło jest twardsze od jego metalowych narzędzi widać wyraźnie w jak bardzo kiepskim stanie je przykleił.
  2. Zostawił syf, nie posprzątał resztek po poprzednim szkle.
  3. Porysował ramkę odklejając szkło.
  4. Wydaje mi się, że uszkodził telefon w niektórych miejscach jeżdżąc nożem pod szkłem.
  5. Warstwa kleju, którym przyklejał przezroczyste szkło jest żółta, co nie wpływa dobrze na wygląd urządzenia.
  6. Może gdyby się zastanowił i nałożył tę taśmę klejącą dokładnie dookoła ramki to zachowałby szczątkową wodoodporność urządzenia „w razie czego”. Z tymi dziurami, które zostawił nie ma na co liczyć.

  Mr Mobile po czymś takim powinien kupić sobie nowy telefon i udawać, że coś takiego nigdy nie miało miejsca. To wygląda tragicznie i niechlujnie, jak u pana Mietka na kolanie za dwie dychy.