Face Unlock oficjalnie dostępny na OnePlus 3 i 3T!

Kacper Kościański Newsy 2018-05-25

Firma OnePlus znana jest ze świetnego podejścia do swoich klientów. Idealnym dowodem na to jest właśnie wypuszczona aktualizacja, która dodaje do OnePlusa 3 i 3T funkcję odblokowywania smartfona twarzą. Oczywiście nie jest to niespodziewana nowość, gdyż „Face Unlock” trafił na wspomniane smartfony już dość dawno, jednak było to oprogramowanie w wersji beta. Teraz jest oficjalne i dostępne dla wszystkich.

Aktualizacja nakładki OxygenOS została oznaczona numerkiem 5.0.3. Prócz najważniejsze zmiany, czyli dodaniu Face Unlock aktualizacja zawiera także pomniejsze usprawnienia, w których skład wchodzi m.in. aktualizacja bezpieczeństwa i drobne, kosmetyczne poprawki.

Zobacz także: LG G7 ThinQ oficjalnie w Polsce! Jeśli go kupisz, możesz dostać gratis telewizor 4K!

Aktualizację mogą już pobierać właściciele tytułowych smartfonów, lecz oczywiście nie każdy otrzyma powiadomienie o jej dostępności w tym samym czasie, ponieważ producenci zwykle udostępniają aktualizacje tzw. falami. Takie podejście do klienta zdecydowanie się chwali, bo przecież OnePlus 3 nie jest już pierwszej świeżości, a mimo to, firma aktywnie go wspiera. Inni producenci niech się uczą!

Źródło: gsmarena • M@mut

  Bez przesady, OP 3T mógłby mieć lepsze wsparcie, mam na myśli głównie łatki bezpieczeństwa.
  W launcherze dalej nie można ukryć wybranych aplikacji.

 • Silklash

  OnePlus 3T do dzisiaj leciał na poprawkach z grudnia SIC! to jest super podejście do klienta?

  Ps. Przypominam historię z OP2 🙂

 • stark2991

  Już tak nie chwal. To drobna aktualizacja, w zasadzie nieistotna. Face Unlock to bajer nieprzydatny w telefonie z czytnikiem z przodu. Kosmetyka w Shelf i widżetach – kogo to obchodzi. Co najwyżej te łatki majowe kogoś ucieszą, chociaż też uważam, że nie są tak istotne dla przeciętnego użytkownika.
  OP3/3T mają dostać jeszcze Andka 8.1 i koniec wsparcia.

  • Asdaf

   „Prawie bym się z Tobą zgodził w pełni ale jest jedno małe ale- rękawiczki”

   Miałem tak napisać a potem pomyślałem… na cholerę odblokować telefon kiedy i tak trzeba zdjąć rękawiczki żeby coś na nim zrobić, no chyba że się ma takie smartfonowe ale to raczej promil użytkowników

   • stark2991

    Zależy jeszcze jakie rękawiczki, bo są takie „smartfonowe” 🙂
    Ale tak, przeważnie trzeba je zdjąć, więc i tak to wszystko pic na wodę.

   • Są rękawiczki, w których możesz obsługiwać telefon, ale odciskiem palca wtedy nie odblokujesz. Jak ktoś ma prosty wzór to można narysować, jak ktoś ma pin to bez problemu sobie poradzi. Face unlock jak najbardziej zimą się sprawdzi. Chociaż z drugiej strony Smart Lock i zaufana twarz też daje radę, z tą różnicą, że trzeba przeciągnąć palcem po ekranie.

  • Adramel

   Dla mnie FU to bardzo wygodna rzeczy. Wyciągam jedną ręką telefon z kieszeni, dusze Powera i tylko patrzę groźnie na kamerę. Telefon odblokowany i mogę wszystko obsłużyć jedną ręką i twarzą. W betach była jeszcze funkcja automatycznego odbierania połączeń po przyłożeniu telefonu do ucha, ale 5.0.3 chyba z tego zrezygnowali bo nie udało mi się odebrać połączenia w taki sposób.
   By ściągnąć nie trzeba się bawić w VPNy, wystarczy wejść na XDA i pobrać zipa i wrzucić przez TWRP. Warto pamiętać by od razu po tym wgrać jeszcze raz img z TWPR bo wraz z aktualizacją wchodzi OP recovery.
   No i Magiska jeszcze oczywiście;)

 • Marek

  Do tej pory połączenie VPN Kanda/Niemcy pomagało znaleźć nowy firmware,a teraz nie znajduje 🙁