ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google zaprezentuje niebawem następcę Nexusa 7?

Autor: Piotr Andrzejewski Kategoria: Newsy
SONY DSC

Już za kilka dni rozpocznie się konferencja Google I/O, na której zapewne wiele uwagi zostanie poświęcone systemowi Android. Wciąż nie mamy pełnej wiedzy na temat czekających nas nowości, lecz jeżeli wierzyć ostatnim doniesieniom, to jedną z ważniejszych premier powinien być nowy siedmiocalowy tablet od Google.

Jego producentem miałby znów zostać Asus, który w zeszłym roku stworzył Nexusa 7, a nowe urządzenie wprowadziłoby kilka wartościowych zmian w specyfikacji technicznej, zachowując przy tym niezwykle atrakcyjną cenę. Zasadniczym usprawnieniem ma być ekran, który przy przekątnej 7″ zaoferuje rozdzielczość 1920×1200, czyli odrobinę wyższą od tradycyjnego 1080p. Oprócz tego pod maską nowego Nexusa 7 ma się znaleźć czterordzeniowy Snapdragon S4 Pro, czyli ten sam układ, który napędza Nexusa 4. Nie należy on już co prawda do nowości, jednak wciąż należy do czołówki najwydajniejszych procesorów na rynku. Poza tym znajdziemy też aparat 5 MPx oraz przednią kamerkę HD do rozmów wideo, WiFi, Bluetooth, NFC, ładowanie bezprzewodowe w standardzie Qi, baterię 4000 mAh i Androida 4.3 Jelly Bean.

Kwota, którą trzeba będzie wydać na nowego Nexusa 7 ma nie przekroczyć $200 i mówi się, że Google będzie stratne od $5 do $10 na każdej sztuce sprzedanego tabletu. Niska cena ma jednak zachęcić do korzystania z zasobów Sklepu Play i to właśnie tam gigant z Mountain View ma zamiar odrobić pieniądze.

Google I/O rozpoczyna się 15 maja, więc już niebawem będziemy mogli zweryfikować prawdziwość informacji na temat następcy Nexusa 7.

źródło: androidauthority.com

Sprawdź najnowsze wpisy