OnePlus 6 użytkownikom zaoferuje szybkie i bezproblemowe aktualizacje

mm Michał Derej Newsy 2018-05-24

OnePlus 6 to urządzenie, które pod wieloma względami jest rewolucyjne dla tego chińskiego producenta. Przede wszystkim, w porównaniu do poprzednich modeli, zmieniły się materiały, z których wykonany jest smartfon. Co więcej, telefon swoim użytkownikom zaoferuje bardzo wygodną funkcję znaną z Androida 8.0 Oreo – szybkie aktualizacje, które nie będą wymagały ponownego uruchomienia smartfona.

Aktualizacje tego typu zaoszczędzą nam sporo czasu

Podczas premiery Androida 8.0 Oreo społeczności zaprezentowana została nowa funkcja – aktualizacje, które korzystają z dwóch partycji (A/B) w celu zredukowania czasu niezbędnego do instalacji ulepszonej wersji oprogramowania. Pierwszymi urządzeniami, które korzystały z tego udogodnienia były Pixele z 2016 roku, a zaraz potem do tej grupy zaczęły dołączać kolejne smartfony. Okazuje się, że OnePlus 6 jest wśród nich – telefon aktualizacje pobiera na partycję nieużywaną przez użytkownika, a następnie wszystkie pliki przerzuca podczas kolejnego uruchomienia na partycję systemową. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą zaoszczędzić nawet kilkanaście minut, nie muszą bowiem czekać na instalację aktualizacji. Niestety minusem tego rozwiązania jest nieco więcej miejsca zarezerwowanego przez system.

Zobacz także: Dzięki tej aplikacji aparat w Galaxy S9 będzie jeszcze lepszy!

Co myślicie o aktualizacjach tego typu? Czy na swoim urządzeniu chcielibyście korzystać z rozwiązania tego typu?

Źródło: AndroidPolice • Szymon L

  „szybkie aktualizacje, które nie będą wymagały ponownego uruchomienia smartfona”
  W locie zmieni Androida lub zainstaluje poprawki bezpieczeństwa?
  Masz nas za debili pisząc takie z palca wyssane wypociny?

 • BlahFFF

  „telefon aktualizacje pobiera na partycję nieużywaną przez
  użytkownika, a następnie wszystkie pliki przerzuca podczas kolejnego
  uruchomienia na partycję systemową.” – nic nigdzie nie przerzuca. Aktualnie dziajacy system startuje z partycji A. Aktualizacja instaluje sie na partycje B i z tej odpalany jest system po restarcie. Kolejna aktualizacja instaluje sie na A (zamiast B jak wczesniej) i po restarcie z A odpalany jest system i tak za kazdym razem. Po prostu sa 2 partycje z systemem uzywane zamiennie. Uzywane z powodzeniem w Chrome OS od dawna.

 • stark2991

  A można w dowolnym momencie przywrócić kopię systemu z tej drugiej partycji, czy system robi to tylko samoczynnie, gdy coś się schrzani przy instalacji?
  Bo jeśli nie można to to jest „gimmick”, że tak z angielskiego pojadę. To nie żaden wysiłek odłożyć telefon na te 10 minut żeby sobie przemielił pliki. Chyba że można się cofnąć wedle własnej woli (np. gdy nowy Android drenuje baterię) to fajne 🙂

  • MarcelloX

   Byłem świadkiem „schrzanienia” się aktualizacji na OP3T, a telefon się włączył i kazał ponownie zainstalować nowszą wersję. Potem wszystko poszło bez problemu.

  • haVoc vulTure

   To chyba mozna wylaczyc. Opcje programistyczne – automatyczne aktualizacje systemu.

   • stark2991

    Z ilością? Aktualizacje nie są jakieś mega częste. Problem jest z ich jakością. Zawsze coś schrzanią i niektóre aktualizacje to po prostu hotfixy lub fixy tych błędów z poprzedniej.
    Problemy z baterią nie zawsze są winą systemux