OnePlus 6 to urządzenie, które pod wieloma względami jest rewolucyjne dla tego chińskiego producenta. Przede wszystkim, w porównaniu do poprzednich modeli, zmieniły się materiały, z których wykonany jest smartfon. Co więcej, telefon swoim użytkownikom zaoferuje bardzo wygodną funkcję znaną z Androida 8.0 Oreo – szybkie aktualizacje, które nie będą wymagały ponownego uruchomienia smartfona.

Aktualizacje tego typu zaoszczędzą nam sporo czasu

Podczas premiery Androida 8.0 Oreo społeczności zaprezentowana została nowa funkcja – aktualizacje, które korzystają z dwóch partycji (A/B) w celu zredukowania czasu niezbędnego do instalacji ulepszonej wersji oprogramowania. Pierwszymi urządzeniami, które korzystały z tego udogodnienia były Pixele z 2016 roku, a zaraz potem do tej grupy zaczęły dołączać kolejne smartfony. Okazuje się, że OnePlus 6 jest wśród nich – telefon aktualizacje pobiera na partycję nieużywaną przez użytkownika, a następnie wszystkie pliki przerzuca podczas kolejnego uruchomienia na partycję systemową. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą zaoszczędzić nawet kilkanaście minut, nie muszą bowiem czekać na instalację aktualizacji. Niestety minusem tego rozwiązania jest nieco więcej miejsca zarezerwowanego przez system.

Zobacz także: Dzięki tej aplikacji aparat w Galaxy S9 będzie jeszcze lepszy!

Co myślicie o aktualizacjach tego typu? Czy na swoim urządzeniu chcielibyście korzystać z rozwiązania tego typu?

Źródło: AndroidPolice

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.