Kiedy zaczęły wypływać plotki o smartfonie Xiaomi na ósmą rocznicę, firma zabrała głos i ogłosiła datę premiery swojego nowego flagowca – Mi 8 na 31 maja tego roku. Nie trudno zauważyć, że firma przeskoczyła z Mi 6 od razu na Mi 8, co podyktowane jest oczywiście ósmym rokiem istnienia Xiaomi.

Co prawda wyciekło już wiele zdjęć tytułowego smartfona, ale dzisiaj pojawił się tajemniczy filmik, który rzekomo go przedstawia. Wszystko wygląda co najmniej solidnie, jednak nie mamy stuprocentowej pewności, że nie jest to tylko atrapa. Filmik możecie obejrzeć poniżej.

Zobacz także: Google Assistant w Polsce! Sprawdź, czy możesz go pobrać

Na powyższym wideo możemy zauważyć, że ramki Mi 8 będą naprawdę cienkie. Jednak nie ten element tak bardzo rzuca się w oczy, a świetnie wyglądające przezroczyste plecki, które ukazują całe wnętrze urządzenia. Smartfon zostanie oficjalnie zaprezentowany już za tydzień, czego osobiście nie mogę się doczekać – taki design z pewnością wprowadzi powiew świeżości na tym strasznie przewidywalnym rynku.

We wnętrzu Mi 8 znajdziemy m.in. Snapdragona 845, 6/8 GB RAM-u i 64/128 GB pamięci wewnętrznej. Jedną z najciekawszych funkcji Mi 8 ma być rozpoznawanie twarzy (3D), które z pewnością będzie bezpieczniejsze od znanych nam dotychczas rozwiązań w 2D.

Cena Mi 8 w Chinach ma wynosić ok. 440 dolarów, czyli ok. 1600 zł. Czekacie?

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.