Lenovo Z5 będzie smartfonem, którego będzie można nazwać mianem prawdziwego bezramkowca. Chang Cheng, CEO Lenovo już od dłuższego czasu karmi nas wiadomościami na temat tajemniczego urządzenia. Wiemy, jak mniej więcej będzie wyglądało oraz znamy jego przybliżoną datę premiery (14 czerwiec).

Pośród zapowiedzi, że Z5 będzie miał wypełnienie ekranu na poziomie niemal 100%, dziś pojawiła się kolejna, bardzo ciekawa informacja. Mianowicie, według CEO firmy, Lenovo Z5 ma wytrzymać na jednym ładowaniu aż do 45 dni w trybie czuwania. Nie da się ukryć, że taki wynik robi piorunujące wrażenie.

Lenovo z5 teaserZobacz także: Asystent Google zawitał do Polski! Sprawdź, czy możesz z niego skorzystać

Aż ciężko uwierzyć, że Lenovo uda się spełnić wszystkie te obietnice. Tak wydajna bateria nie ma porównania do niczego, co ostatnio zaprezentowano i wydaje się czymś nieprawdopodobnym jak na obecne standardy. Póki co nie mamy żadnych informacji co do wielkości samej baterii, ale sądząc powyższych liczbach, to z pewnością będzie duża.

Niemniej jednak osiągnięcie 45 dni w trybie czuwania nie jest możliwe tylko za pomocą zwiększenia rozmiaru baterii – w grę zapewne wejdzie zaawansowana optymalizacja, prawdopodobnie dzięki uczeniu maszynowemu.

Niedługo smartfon powinien ujrzeć światło dzienne. Wtedy przekonamy się, czy Lenovo udało się spełnić wszystkie obietnice. Osobiście nie mogę się doczekać prezentacji!

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.