ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Asystent google

Asystent Google w Polsce stał się faktem! Sprawdź, czy zawitał do Ciebie

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Asystent Google to bardzo wyczekiwana przez wielu funkcja, ale niestety, dotychczas zarezerwowana wyłącznie dla mieszkańców wybranych krajów – niestety, na tej liście nie było Polski.

Niemniej jednak dziś wszystko się zmieniło – właśnie rozpoczynają się oficjalne beta testy Asystenta Google w naszym kraju. Niektórzy użytkownicy otrzymali już stosowne zaproszenia, dzięki któremu będą oni mogli przetestować znaną usługę.

Wspomniane beta testy są „tajne”, co oznacza, że osoba, która zostanie do nich zaproszona – nie może o nich mówić. Jednak jak to zwykle bywa, mało kto stosuje się do takich zasad, jeśli ich złamanie nie jest obarczone dotkliwymi konsekwencjami.

Dopiero co dowiedzieliśmy się, że Asystent Google trafi do nas do końca roku, a okazuje się, że wcale nie musimy tak długo czekać. Wszyscy „wybrańcy” po otrzymaniu zaproszenia będą musieli wypełnić stosowną ankietę (podając m.in. model smartfona i wersję systemu), która osądzi, czy dany użytkownik nadaje się do testów. Osoby, których zgłoszenia przejdą pomyślną weryfikację, w ciągu dwóch tygodni otrzymają dostęp do beta testów Asystenta Google.

Zobacz także: Cztery nowe smartfony Samsunga zaprezentowane jednego dnia – m.in. Galaxy S8 Lite

W przypadku złamania regulaminu (np. udostępniając zaproszenie innym) należy liczyć się z wykluczeniem z programu beta testów giganta z Mountain View. Google rozsyła zaproszenia osobom, które korzystają z ich usług. Większą szansę na otrzymanie zaproszenia mają lojalni użytkownicy, które rozwijają np. Mapy Google.

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo Asystent Google będzie dostępny dla wszystkich Polaków. Nie mogę się doczekać! A czy Ty otrzymałeś już zaproszenie do testów?

Dominik, Mateusz, dzięki za informacje i zrzuty ekranu!

Sprawdź najnowsze wpisy