Microsoft aktualizuje Edge – ta przeglądarka zaczyna nabierać sens!

Łukasz Pająk Aplikacje 2018-05-20

Pojawienie się Microsoftu ze swoją przeglądarką na mobilnym rynku było niemałym zaskoczeniem, aczkolwiek sugerowanym. Amerykanie, jako jedyni skupiali się wyłącznie na Windowsie. To był błąd, który na szczęście został naprawiony. Jednak dotychczas była to zwykła, niczym niewyróżniająca się przeglądarka, która co prawda spełniała swoje zadanie, ale niczym szczególnym nie wyróżniała się na tle konkurencji. Co prawda oferowała możliwość kontynuowania oglądania witryn w ramach wielu platform, ale czy często tak robimy?

Tym razem gigant z Redmond postanowił dodać coś, co faktycznie ma szansę zainteresować nowych odbiorców – przede wszystkim rodziców. Odsłona Edge’a na Androida otrzymała wsparcie dla kont rodzinnych Microsoftu. Oznacza to, że dorośli mogą wyznaczać spis stron internetowych, które ich pociechy mogą przeglądać. Oczywiście można też wyznaczać witryny, które są zabronione. Niby prosta zmiana, ale konkurencja nie oferuje nic podobnego z prostego względu – oferty rodzinne nie są tak popularne.

Zobacz też: Czy Nokia 1 została dobrze w Polsce wyceniona?

Jeśli u Was zmiany jeszcze się nie pojawiły, to tradycyjnie możecie pobrać je ręczne przez APK Mirror. Tymczasem zainteresowani sprawdzeniem Edge’a mogą to zrobić, pobierając przeglądarkę ze sklepu Play. Jest ona w pełni darmowa i zachwalana w komentarzach.

źródło: Phone Arena • Szymon L

  Za trzy lata okaże się że można stronę w niej wyświetlić, i to poprawnie!

 • Tomasz Wacikowski

  Nabierać – kogo? Co? SENS. Podstawówka się kłania.

  • Łukasz Pająk

   Co racja, to racja. Dzięki.

  • emerel

   Poważnie? Ach, te dzisiejsze podstawówki…
   Poprawcie się, proszę.

  • korekta obywatelska

   Może wróć do tej podstawówki, odśwież parę tematów. Nabierać łączy się z dopełniaczem.

   Fragment „Wielkiego słownika poprawnej polszczyzny PWN” pod redakcją Andrzeja Markowskiego (Warszawa 2006, s. 571): „3. «przyswajać sobie coś, stawać się jakimś» ¤ ktoś, coś nabiera czegoś (nie: na czymś): Nabierał przekonania, że przyjaciel ma rację. Dla wielu kobiet życie nabiera nowego sensu z chwilą urodzenia dziecka. Nowe odkrycia nabierają mocy (nie: na mocy), jeżeli zyskują aprobatę uczonych”.

   Zmieńcie, bo oczy bolą. I nie słuchajcie domorosłych znawców.

   • emerel

    Brawo dla tego Pana!
    Problem w tym, że prędzej dojdzie do „aktualizacji” poprawnej polszczyzny, niż co niektórzy przyswoją jej zasady.

 • Kris

  Zacząłem używać edga no laptopie i powiem że jestem bardzo zaskoczony.Na pierwszym miejscu czas pracy na baterii, bo tutaj jest chyba największa różnica a testowałem wszystkie popularne przeglądarki i pod tym względem Edge nokautuje. Większość popularnych wtyczek jest już dostępna więc nie odczuwam jakoś specjalnie braków, natomiast zdarzają się jeszcze drobne problemy w działaniu, ale jest to już akceptowalne:)

  • RS2_15237_THE_END

   mam chrome i Edge, pod względem płynności działania Edge niszczy chrome, niestety ma komórkach nie ma jeszcze takiej przewagi, dlatego używam póki co obie na wszystkich urządzeniach 🙂

   • mindla

    Oprócz Chrome i EDGE na telefon są i inne niezłe przeglądarki.
    Sam używam Asus Browser [90%] i Samsung Internet.
    Oczywiście Adguard działa cały czas w tle do blokowania reklam.
    Chrome ma zły, nieintuicyjny dostęp do zakładek do tego aby wycofać trzeba użyć klawisza wstecz a Androida a nie strzałek ja w w/w przeglądarkach.

    • RS2_15237_THE_END

     Przeglądarkami typowych producentów się nie interesuje, przy zmianie telefonów dochodzą znów nowe, wolę produkty dostępne wszędzie, EDGE, CHROME.

     • mindla

      Rób jak chcesz ale i Asus Brower i Samsung Internet można zainstalować na każdym telefonie, sam mam Lenovo K5 i obie działają doskonale.
      Google chrome jest mocno nieintuicyjny w obsłudze a EDGE nie ma po polsku
      i też ma dziwną obsługę, chociaż jest całkiem niezła.

     • RS2_15237_THE_END

      nawet się okazało, że mam na telefonie Samsung internet :), ale ma opcje na PC i synchronizację ? tego nie sprawdzałem

     • mindla

      Ponoć można synchronizowac z chrome na pc. Należy w Chrome ma PC zainstalować rozszerzenie Samsung internet extension.x