acer-iconia-a1

Przeważająca większość dostępnych na rynku tabletów z Androidem wyposażona jest w wyświetlacze prezentujące obraz w proporcjach 16:9. O ile sprawdzają się one świetnie do oglądania zdjęć i filmów, to według wielu ustępują pod względem komfortu czytania ekranom w układzie 4:3.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

To dlatego bardzo interesująca wydaje się nowa propozycja Acera, czyli tablet Iconia A1, który oferuje solidną specyfikację techniczną, w tym czterordzeniowy procesor MediaTek o taktowaniu 1,2 GHz, 1 GB RAM i baterię 3250 mAh. Jego wyświetlacz IPS o przekątnej 7,9″ i rozdzielczości 1024×768 posiada właśnie rzadko spotykane proporcje 4:3.

Urządzenie będzie oferowane w wariancie z 8 GB lub 16 GB pamięci, jak również z opcją wbudowanego modemu 3G. Całością zarządza nowy Android 4.2 Jelly Bean, a cena za najprostszy wariant tabletu Acer Iconia A1 nie przekroczy $170.

 

źródło:gadgets.ndtv.com
Piotr Andrzejewski