LG chce rozszerzyć współpracę z Google

Mateusz Gadzina Newsy 2013-05-02

LG

W zeszłym tygodniu CEO firmy Google, Larry Page, odwiedził Koreę Południową i spotkał się z prezydentem tego kraju. Oprócz tego miały miejsce jednak jeszcze dwie ważne rozmowy – z przedstawicielami firmy Samsung oraz LG. Jeśli chodzi o spotkanie dwóch potentatów (Google i Samsung), możemy snuć różne domysły – na pewno jednak rozmawiano o ewentualnej dalszej współpracy między tymi firmami. Natomiast o spotkaniu Larry’ego Page’a z przedstawicielami LG mamy troszkę więcej informacji.

Korea Times, powołując się na swoje źródło ujawniła, jakie kwestie były poruszane w trakcie tej rozmowy. Według niej, LG chce rozszerzyć współpracę z gigantem z Mountain View o telewizory OLED zintegrowane z Google TV oraz pozyskać partnera do rozwijania  sprzętu podobnego do Google Glass. Oprócz tego, jak już wcześniej pisaliśmy, LG pracuje nad kolejnym Nexusem i liczy, że to właśnie ich model zostanie wybrany jako kolejna odsłona flagowych urządzeń Google.

Jeśli chodzi o telewizory, LG pokazało jakiś czas temu swoje zakrzywione ekrany OLED – być może ewentualnym owocem współpracy między tymi dwoma firmami byłby odbiornik wyposażony właśnie w taki ekran i połączony z usługą Google TV? W końcu niektóre z już zaprezentowanych telewizorów są z nią zintegrowane. Jeśli do tego dodamy jeszcze, że LG pracuje nad swoim „inteligentnym” zegarkiem, to w ciągu tego roku o tej firmie może być naprawdę głośno.

źródło: koreatimes.co.kr


 • uqwtjzei

  Obecnie ta współpraca wychodzi bardzo kwitnąco. Nexus 4 to bardzo udany sprzęt. Wygodny estetyczny i nowoczesny. Ten model jest naprawdę udany. Warto czekać co lepsza współpraca może przynieść.

 • navegare

  A ja bym wolała, żeby następnego Nexusa zrobił kto inny.
  Byłaby jakaś konkurencja. N4 jest dobrym telefonem, ale LG NIE POTRAFI robić aparatów fotograficznych, z dźwiękiem też jest tak sobie.
  A mnie się marzy taki bardziej zrównoważony, wielofunkcyjny Nexus.

  • soken

   Mam N4 i szczerze powiem, że nie wiedzę żadnego problemu z dźwiękiem. Jest czysty i bardzo wyraźny, a co do aparatu, no cóż nie jest to lustro, ale trochę wiedzy na temat robienia zdjęć (ekspozycja, światło) i można naprawdę bardzo porządne zdjęcie pstryknąć.

   • witeq

    Co do dżwięku w moim N4 nie narzekam.Aparatu cały czas się uczę.więc na razie na
    jego temat się nie wypowiem.

  • Fempter

   Tak dla ścisłości, to aparat w Nexusie 4 to nic innego jak produkcji Sony Exmor R 😉 Wystarczy trochę poczytać o pełnej specyfikacji na XDA – http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1964850

 • danielbudyn

  High endowy nexus z 4/4.3 cala ekranem to cos czego szukam 😉 nie musi byc niewiadomo co ale ekran 4.3″ 720p, 2 lub 4 rdzenie i 1gb ramu(ewentualnie 1.5 lub 2) +32gb pamieci i jestem spelniony no i aparat min 8mpx

  • Ostatni

   Zapomnij O Tym żeby Nexus miał 32 gb, zawsze maja 16 gb, a to wszystko przez chmure google:)

   • siper322

    A wersja z 32 GB pojawi się kilka miesięcy potem 😉