LG

W zeszłym tygodniu CEO firmy Google, Larry Page, odwiedził Koreę Południową i spotkał się z prezydentem tego kraju. Oprócz tego miały miejsce jednak jeszcze dwie ważne rozmowy – z przedstawicielami firmy Samsung oraz LG. Jeśli chodzi o spotkanie dwóch potentatów (Google i Samsung), możemy snuć różne domysły – na pewno jednak rozmawiano o ewentualnej dalszej współpracy między tymi firmami. Natomiast o spotkaniu Larry’ego Page’a z przedstawicielami LG mamy troszkę więcej informacji.

Korea Times, powołując się na swoje źródło ujawniła, jakie kwestie były poruszane w trakcie tej rozmowy. Według niej, LG chce rozszerzyć współpracę z gigantem z Mountain View o telewizory OLED zintegrowane z Google TV oraz pozyskać partnera do rozwijania  sprzętu podobnego do Google Glass. Oprócz tego, jak już wcześniej pisaliśmy, LG pracuje nad kolejnym Nexusem i liczy, że to właśnie ich model zostanie wybrany jako kolejna odsłona flagowych urządzeń Google.

Jeśli chodzi o telewizory, LG pokazało jakiś czas temu swoje zakrzywione ekrany OLED – być może ewentualnym owocem współpracy między tymi dwoma firmami byłby odbiornik wyposażony właśnie w taki ekran i połączony z usługą Google TV? W końcu niektóre z już zaprezentowanych telewizorów są z nią zintegrowane. Jeśli do tego dodamy jeszcze, że LG pracuje nad swoim „inteligentnym” zegarkiem, to w ciągu tego roku o tej firmie może być naprawdę głośno.

źródło: koreatimes.co.kr

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Gadzina

Student WSB-NLU w Nowym Sączu. Zafascynowany sportem, esportem i rynkiem mobilnym. Poza tym wielki fan thrillerów i S-F.