padroidQAktualizacja dla Facebook Messengera przyniosła nam na ekrany telefonów i tabletów tzw. „latające głowy” („chat heads”). Dzięki nim możemy odpisać na wiadomości, które otrzymujemy w tej aplikacji nie otwierając samego komunikatora, a jedynie klikając na wyskakującą „głowę” nadawcy. Co jednak, jeśli moglibyśmy tak robić z większą ilością programów, a nie tylko z Facebook Messengerem?

Byłoby to szczególnie przydatne ze względu na fakt, iż nie wymaga to od nas otwierania dodatkowej aplikacji czy przeładowywania aktualnie otwartej. Jeśli np. przeglądamy strony internetowe i dostajemy wiadomość, nie musimy przełączać się na inny program – otwiera nam on się zawsze na pierwszym planie. Zresztą, zobaczcie sami jak wyobrażają to sobie twórcy popularnego ROMu ParanoidAndroid:

Dostajemy email – klikamy na powiadomienie i nie wychodząc z obecnie otwartej aplikacji możemy szybko odpowiedzieć. Podobnie rzecz ma się np. z wiadomościami ze Skype’a. Multitasking jest tutaj zastosowany w bardzo pomysłowy sposób. Może coś takiego Google pokaże w kolejnej odsłonie Androida? Teraz pozostaje czekać na wypuszczenie aktualizacji do ParanoidAndroid i przetestowanie, jak to rozwiązanie będzie się sprawować na dłuższą metę.

źródło: phandroid.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Gadzina

Student WSB-NLU w Nowym Sączu. Zafascynowany sportem, esportem i rynkiem mobilnym. Poza tym wielki fan thrillerów i S-F.