ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Niedopatrzenie Google naprawione przez developera

Autor: Mateusz Gadzina Kategoria: Newsy
glasslockscreenQ

O Google Glass powiedziano już wiele. Do tej pory jednak nikt nie zauważył faktu, iż brakuje obecnie w nich bardzo prostej funkcjonalności jaką jest blokada okularów. Przecież nie raz może nam się zdarzyć sytuacja, że musimy je ściągnąć – wtedy są one łatwym celem dla potencjalnego złodzieja lub kogoś, kto z chęcią zapozna się z naszymi prywatnymi danymi, kiedy na chwilę spuścimy urządzenie z oczu.

Brak tej funkcjonalności zauważył i naprawił jeden z developerów, Mike DiGiovanni. Oczywiście,  póki co tylko na jego egzemplarzu -wynika to z fazy testów, w jakiej dopiero znajdują się Google Glass. Rozwiązanie to, nazwane Bulletproof, wykrywa kiedy okulary zostały zdjęte z naszej głowy i blokuje je. Żeby przywrócić im pełną funkcjonalność, musimy na touchpadzie Google Glass odtworzyć stworzoną przez nas wcześniej kombinację gestów. Proste, a zarazem funkcjonalne.

Pytanie tylko, jakim cudem Google nie zauważyło braku takiej funkcji (ew. potrzeby zaimplementowania takiego rozwiązania). Okulary nie trafiły jeszcze do masowej produkcji, ale wydaje się, że to dość duże niedopatrzenie ze strony giganta z Mountain View.

źródło: venturebeat.com

Sprawdź najnowsze wpisy