Niedopatrzenie Google naprawione przez developera

Newsy

glasslockscreenQ

O Google Glass powiedziano już wiele. Do tej pory jednak nikt nie zauważył faktu, iż brakuje obecnie w nich bardzo prostej funkcjonalności jaką jest blokada okularów. Przecież nie raz może nam się zdarzyć sytuacja, że musimy je ściągnąć – wtedy są one łatwym celem dla potencjalnego złodzieja lub kogoś, kto z chęcią zapozna się z naszymi prywatnymi danymi, kiedy na chwilę spuścimy urządzenie z oczu.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Brak tej funkcjonalności zauważył i naprawił jeden z developerów, Mike DiGiovanni. Oczywiście,  póki co tylko na jego egzemplarzu -wynika to z fazy testów, w jakiej dopiero znajdują się Google Glass. Rozwiązanie to, nazwane Bulletproof, wykrywa kiedy okulary zostały zdjęte z naszej głowy i blokuje je. Żeby przywrócić im pełną funkcjonalność, musimy na touchpadzie Google Glass odtworzyć stworzoną przez nas wcześniej kombinację gestów. Proste, a zarazem funkcjonalne.

Pytanie tylko, jakim cudem Google nie zauważyło braku takiej funkcji (ew. potrzeby zaimplementowania takiego rozwiązania). Okulary nie trafiły jeszcze do masowej produkcji, ale wydaje się, że to dość duże niedopatrzenie ze strony giganta z Mountain View.

źródło: venturebeat.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x