Samsung to jeden z najpotężniejszych graczy na rynku urządzeń mobilnych. O tej koreańskiej korporacji słyszał już prawdopodobnie każdy, a smartfony tego producenta to obiekt pożądania wśród wielu osób. Okazuje się, że Samsung zawsze znajdzie okazję do zwiększenia swojego zysku – dzięki niedawnej decyzji rządu Stanów Zjednoczonych firma ta może zarobić mnóstwo pieniędzy.

Exynosy już wkrótce mogą być dostępne dla kolejnych producentów

logo zte smartfon telefon

Układy Samsunga z rodziny Exynos prawdopodobnie znane są wszystkim fanom tej firmy mieszkającym w Europie – to właśnie w nie wyposażane są high-endowe smartfony tego producenta na naszym rynku. Już wkrótce jednak z Exynosów prawdopodobnie będą mogły również skorzystać nowe chińskie korporacje, takie jak, chociażby ZTE. Jest to niezwykle korzystna sytuacja dla tego chińskiego giganta, z uwagi na karę nadaną przez rząd Stanów Zjednoczonych, zgodnie z którą firma ta nie może kupować żadnych amerykańskich produktów, np. procesorów z serii Snapdragon. Samsung swoją polityką jest zatem w stanie uratować wizerunek ZTE oraz przywrócić smartfony tego producenta do życia. Z tej możliwości na pewno skorzystają również oczywiście inne chińskie korporacje, czego efekty będziemy widzieć już wkrótce

Zobacz też: Nowy iPhone nie będzie urządzeniem rewolucyjnym.

Co myślicie o tej decyzji? W swoim telefonie preferujecie układ Snapdragon czy Exynos?

Źródło: Reuters

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.