Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta – dzięki USA Samsung może zarobić miliony

mm Michał Derej Newsy 2018-05-16

Samsung to jeden z najpotężniejszych graczy na rynku urządzeń mobilnych. O tej koreańskiej korporacji słyszał już prawdopodobnie każdy, a smartfony tego producenta to obiekt pożądania wśród wielu osób. Okazuje się, że Samsung zawsze znajdzie okazję do zwiększenia swojego zysku – dzięki niedawnej decyzji rządu Stanów Zjednoczonych firma ta może zarobić mnóstwo pieniędzy.

Exynosy już wkrótce mogą być dostępne dla kolejnych producentów

logo zte smartfon telefon

Układy Samsunga z rodziny Exynos prawdopodobnie znane są wszystkim fanom tej firmy mieszkającym w Europie – to właśnie w nie wyposażane są high-endowe smartfony tego producenta na naszym rynku. Już wkrótce jednak z Exynosów prawdopodobnie będą mogły również skorzystać nowe chińskie korporacje, takie jak, chociażby ZTE. Jest to niezwykle korzystna sytuacja dla tego chińskiego giganta, z uwagi na karę nadaną przez rząd Stanów Zjednoczonych, zgodnie z którą firma ta nie może kupować żadnych amerykańskich produktów, np. procesorów z serii Snapdragon. Samsung swoją polityką jest zatem w stanie uratować wizerunek ZTE oraz przywrócić smartfony tego producenta do życia. Z tej możliwości na pewno skorzystają również oczywiście inne chińskie korporacje, czego efekty będziemy widzieć już wkrótce

Zobacz też: Nowy iPhone nie będzie urządzeniem rewolucyjnym.

Co myślicie o tej decyzji? W swoim telefonie preferujecie układ Snapdragon czy Exynos?

Źródło: Reuters • Luk Knysza

  Teraz brytowie pracują nad procesorami kwantowymi, a tradycja pierwszego komputera ciągle u nich istnieje.

 • Luk Knysza

  Architektura ARM jest produkowana z brytyjskiej licencji, więc ta technologia pochodzi od brytów, którzy dobrze żyją z Amerykanami.

 • Luk Knysza

  Amerykanie nie dadzą wejść w paradę swojej polityce i mają sposób nacisku na Koreę Południową :D:D Bezpieczeństwo zależy od handlu, a bezpieczeństwo Korei Południowej od USA, również spora część handlu miedzy sobą.

 • Martina Neumayer

  Nie idzie o kupowanie.. Idzie o sposób użycia danej technologii w danym regionie świata. O to się amerykańce czepiają do ZTE. Nie pasuje im, że owa firma robi coś po swojemu, mając kompletnie w doopie trzyliterkowe organizacje amerykańskie.
  Poza tym Qualcomm też taki znów święty nie jest. Vide ówczesna afera i zadyma z Eudorą, czy wałki robione w Indiach swego czasu, gdzie im tam kota pogonili indyjczycy równo 😉

 • Dragon84

  Telefony choć naprawdę drogie to w większości przypadków to świetne telefony. W moim samsungu note 3 lte jest snapradragon 800 i mimo że smartfon ma 5 lat to chodzi naprawdę świetnie. Co do wyboru procesora to różnicy nie robi poza mediatekiem.

 • Mohrr

  Gringo chcieli pokazać chińczykom, że bez nich i ich technologii nic nie mogą, a mogą się obudzić z ręką w nocniku, jeśli chińskie firmy dogadają się z Samsungiem.

  • assault

   ale wiesz że mają nie tylko bana na snapdragony, ale też na androida i cały wachlarz usług google? co oni zamiast androida zainstalują, tizen? 😀