Avast rozwiązał problem Retadup

HTC przygotowuje smartfona dla fanów kryptowalut. Czy to ma jakikolwiek sens?

Newsy

Od pewnego czasu tworzenie smartfonów niezbyt udaje się firmie HTC. Owszem, są to urządzenia porządne i godne użytkowania, jednak tak naprawdę, to nie zachwycają one niczym szczególnym. Teraz jednak sytuacja ta może się zmienić, bo to tajwańskie przedsiębiorstwo staje się pionierem rynku mobilnych urządzeń opartych na technologii blockchain. 

Zobacz też: Ta Nokia będzie służyła Ci przez wiele lat.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Exodus to urządzenie dla fanów kryptowalut

Exodus, bo taką nazwę otrzymało nowe dziecko HTC, to smartfon, który będzie współpracował z blockchainami od razu po wyjęciu z pudełka – w planach producenta na początku jest BitCoin, Ethereum, a także Dfinity i Lightning Network. Ilość sieci będzie oczywiście rozwijana wraz z kolejnymi aktualizacjami. Niestety nie znamy szczegółów na temat podzespołów urządzenia, jednak HTC na swojej stronie opublikowało prostą grafikę poglądową Exodusa. Przedstawiam Wam ją poniżej.

Smartfon zostanie odcięty od klasycznych chmur z powodu chęci ulepszenia bezpieczeństwa i prywatności użytkowników. HTC dodaje, że każdy telefon pomagać będzie w obliczeniach związanych z transakcjami wykonywanymi w kryptowalutach. Dodatkowo w system wbudowany będzie uniwersalny portfel, w którym przechowywać będzie można swoje wirtualne pieniądze. Za smartfona będzie można oczywiście zapłacić wybranymi kryptowalutami. Więcej na temat Exodusa możecie dowiedzieć się ze strony HTC poświęconej temu urządzeniu.

Źródło: HTC


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x