HTC przygotowuje smartfona dla fanów kryptowalut. Czy to ma jakikolwiek sens?

mm Michał Derej Newsy 2018-05-16

Od pewnego czasu tworzenie smartfonów niezbyt udaje się firmie HTC. Owszem, są to urządzenia porządne i godne użytkowania, jednak tak naprawdę, to nie zachwycają one niczym szczególnym. Teraz jednak sytuacja ta może się zmienić, bo to tajwańskie przedsiębiorstwo staje się pionierem rynku mobilnych urządzeń opartych na technologii blockchain. 

Zobacz też: Ta Nokia będzie służyła Ci przez wiele lat.

Exodus to urządzenie dla fanów kryptowalut

Exodus, bo taką nazwę otrzymało nowe dziecko HTC, to smartfon, który będzie współpracował z blockchainami od razu po wyjęciu z pudełka – w planach producenta na początku jest BitCoin, Ethereum, a także Dfinity i Lightning Network. Ilość sieci będzie oczywiście rozwijana wraz z kolejnymi aktualizacjami. Niestety nie znamy szczegółów na temat podzespołów urządzenia, jednak HTC na swojej stronie opublikowało prostą grafikę poglądową Exodusa. Przedstawiam Wam ją poniżej.

Smartfon zostanie odcięty od klasycznych chmur z powodu chęci ulepszenia bezpieczeństwa i prywatności użytkowników. HTC dodaje, że każdy telefon pomagać będzie w obliczeniach związanych z transakcjami wykonywanymi w kryptowalutach. Dodatkowo w system wbudowany będzie uniwersalny portfel, w którym przechowywać będzie można swoje wirtualne pieniądze. Za smartfona będzie można oczywiście zapłacić wybranymi kryptowalutami. Więcej na temat Exodusa możecie dowiedzieć się ze strony HTC poświęconej temu urządzeniu.

Źródło: HTC • Luk Knysza

  Ja proponiwałbym smartfon w postaci karty bankomayowej lub kredytowej. Wyświetlacz może być e-link.

 • p1t3r

  Oj znam takich co się na to rzuca jak Reksio na szynkę 😉 odcięty od chmury… To może chwycić. Idiotow co się bawią w cryotokopanie na poważnie nie brakuje 😉

 • BlahFFF

  O fajnie, bedzie mozna stracic kryptowaluty jak tel z jakiegos powodu nagle zdechnie 😉

 • rad252

  Wbudowany portfel, trochę zmian softwarowych i w sumie tyle. Czy opłaca się dla tego robić nowy model, to zweryfikuje rynek, ale ja sukcesu nie wróżę.

 • stark2991

  Nie, to nie ma żadnego sensu. Ale HTC jest znane z niezrozumiałych decyzjix