Od pewnego czasu tworzenie smartfonów niezbyt udaje się firmie HTC. Owszem, są to urządzenia porządne i godne użytkowania, jednak tak naprawdę, to nie zachwycają one niczym szczególnym. Teraz jednak sytuacja ta może się zmienić, bo to tajwańskie przedsiębiorstwo staje się pionierem rynku mobilnych urządzeń opartych na technologii blockchain. 

Zobacz też: Ta Nokia będzie służyła Ci przez wiele lat.

Exodus to urządzenie dla fanów kryptowalut

Exodus, bo taką nazwę otrzymało nowe dziecko HTC, to smartfon, który będzie współpracował z blockchainami od razu po wyjęciu z pudełka – w planach producenta na początku jest BitCoin, Ethereum, a także Dfinity i Lightning Network. Ilość sieci będzie oczywiście rozwijana wraz z kolejnymi aktualizacjami. Niestety nie znamy szczegółów na temat podzespołów urządzenia, jednak HTC na swojej stronie opublikowało prostą grafikę poglądową Exodusa. Przedstawiam Wam ją poniżej.

Smartfon zostanie odcięty od klasycznych chmur z powodu chęci ulepszenia bezpieczeństwa i prywatności użytkowników. HTC dodaje, że każdy telefon pomagać będzie w obliczeniach związanych z transakcjami wykonywanymi w kryptowalutach. Dodatkowo w system wbudowany będzie uniwersalny portfel, w którym przechowywać będzie można swoje wirtualne pieniądze. Za smartfona będzie można oczywiście zapłacić wybranymi kryptowalutami. Więcej na temat Exodusa możecie dowiedzieć się ze strony HTC poświęconej temu urządzeniu.

Źródło: HTC

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.