Wstydzisz się filmów, które oglądasz na YouTubie? Mam dobrą wiadomość!

Łukasz Pająk Newsy 2018-05-16

YouTube jest skarbnicą filmów. Nikt nigdy nie obejrzy wszystkich nagrań, które zostały na ten portal przesłane. Między innymi dlatego Amerykanie opracowują specjalne algorytmy, których zadaniem jest analiza obrazu, dźwięku, tytułów, opisów tak, aby odrzucały łamiące regulamin filmy. Póki co działa to średnio, ale sztuczna inteligencja dopiero raczkuje. Jednak nadmiar tych filmów sprawia, że możemy zabrnąć w czeluście, o których nigdy nie chcielibyśmy opowiadać.

Dlatego najlepiej ograniczyć historię oglądanych filmów. Jeśli boisz się, że zabrniesz za daleko lub po prostu nie chcesz wiedzieć, co wcześniej oglądałeś, to Google przygotowało idealną dla Ciebie zmianę – tryb Incognito. Znany on jest nam doskonale z Chrome’a, a od niedawna z Gboarda. Tym razem przyszła pora na YouTube. Tradycyjnie już, wybrane osoby mogą poznać nową funkcjonalność, która nikomu nie powinna wydawać się obca. Tryb Incognito to nic innego, jak wyłączenie zapisywania jakichkolwiek danych o użytkowaniu aplikacji.

Jak widzicie na powyższych zrzutach ekranu (pierwszy z poprzedniej wersji aplikacji), przeglądanie w nowym trybie oznacza też schowanie subskrypcji. Tak naprawdę mamy do czynienia z YouTubem bez zalogowanego konta.

Zobacz też: Google nie chce walczyć tylko na rynku smartfonów.

Jeśli u Was nie pojawiła się powyższa zmiana, to wciąż możecie zażądać przerwania zbierania historii. W tym celu wejdźcie do ustawień i kategorii „Historia i prywatność”, gdzie znajdziecie dwa przełączniki – „Wstrzymaj historię oglądana” i „Wstrzymaj historię wyszukiwania”. Ich znaczenia zapewne nikomu nie muszę wyjaśniać.

youtube zmiana tryb incognito

źródło: Android Police • I tak wolę czarny motyw od tego. Czy tak trudno jest go zrobić?

  • Łukasz Pająk

   Były już otwarte testy… Co się z tym stało? Cisza…

   • variete

    Podobno iOS dostał apkę z tym „bajerem”, ale co z Andkiem? To jest jakaś kpina, żeby zmiana w kodzie koloru białego na czarny, przysparzała im takich problemów.

    • iOS już dawno dostał, a przecież Android jest od Google’a.

  • Pt3k

   Mi się znudziło już to czekanie i zainstalowałem czarną wersję z xda

   • Lukasz Wojtaszek

    Też zainstalowałem. nie dosyć, że pozbawiona problemów, które pojawiają się w wersji ze sklepu, to reklam jest mniej i można oglądać przy wyłączonym ekranie.