ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nokia 5 android p

Jeśli szukasz smartfona na lata, to Nokia powinna Ci teraz zaimponować

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Czy liczą się dla Was aktualizacje? Zapewne tak, ale czy zwracacie uwagę na to, jak aktualne zabezpieczenia Wasz smartfon posiada? To już zapewne nie jest tak istotne, a szkoda. Chociaż odnoszę wrażenie, że coraz więcej osób – po niewidocznych na pierwszy rzut oka zmianach w Oreo – porzuciło ten aspekt w wyborze urządzeń mobilnych. Trochę to też smutne, bo brak aktualnego systemu to nie tylko brak wdrożonych zmian, a ogromne ograniczenia dla programistów, co przekłada się na gorszej jakości aplikacje. Niemniej jednak jest jeden producent, który pokazuje, że mu zależy na wydawaniu najnowszych wersji Androida. Jest nim oczywiście tytułowa Nokia.

HMD Global tak naprawdę od roku zadamawia się na rynku i wychodzi to znakomicie. Sprzedaż pnie się w górę w astronomicznym tempie, a kolejne modele nie zwiastują pogorszenia tej sytuacji. Jednak Finowi zapowiedzieli, że zależy im na wydawaniu możliwie najszybciej najnowszych odmian „Robocika”. Wydawać faktycznie wydają, ale nie wszystkie urządzenia mogą pochwalić się Oreo na pokładzie, więc z tą szybkością różnie bywa. Nokia na wybranych wydarzeniach potwierdza, że zależy im na aktualizacjach i tym razem nie jest inaczej:

Po raz kolejny otrzymujemy potwierdzenie, że firma nie porzuciła zapowiedzi co najmniej 2-letniego wsparcia swoich modeli. Oczywiście wybranych, bo takie stwierdzenie padło po raz pierwszy podczas europejskiej premiery Nokii 6 i światowej Nokii 3 oraz 5, czyli na zeszłorocznych targach MWC w Barcelonie. To oznacza, że również najsłabszy z tej trójki reprezentant może spodziewać się Androida P na pokładzie. Czy wierzycie, że którykolwiek inny producent wyda ten system na swoje propozycji z dolnej półki? Analizując zeszłoroczne procesy aktualizacji? Śmiem wątpić, aczkolwiek liczę na to, że Nokia będzie swego rodzaju zapalnikiem.

Zobacz też: Elastyczne smartfony od Microsoftu? Firma zbroi się na rewolucję.

Przy okazji w Sieci pojawiły się informacje, że nadchodzi nowa odmiana Nokii 3, którą zapewne poznamy też jako Nokia 3.1 lub Nokia 3 (2018). Czym nas zaskoczy? To jeszcze zagadka, aczkolwiek po cichu liczę na jeszcze lepsze wykonanie i płynniejszą pracę oprogramowania.

źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy