ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony Xperia Cyber-Shot zapowiada się niesamowicie

Autor: Krzysztof Czerwiec Kategoria: Newsy
sony_logo_720

Zanim nastała era Androida, fotograficzne słuchawki koncernu Sony cieszyły się ogromną popularnością wśród użytkowników. Kilka tygodni temu informowaliśmy, że Japończycy rozważają wskrzeszenie marki Cyber-Shot na mobilnym rynku. Po dzisiejszych przeciekach możemy wnioskować, iż taki scenariusz jest coraz bardziej realny.

Nowe plotki sugerują, że w drugiej połowie bieżącego roku Sony zaprezentuje model, który miałby nawiązywać do sukcesów marki sprzed kilku lat, a znany dotychczas pod nazwą kodową smartfon Honami następcą popularnych K850, czy C905. Na jego pokładzie oprócz 20-megapikselowego sensora fotograficznego Cyber Shot z optyką od Carla Zeissa i lampą ksenonową, mielibyśmy znaleźć także autorski chip muzyczny Walkman, 5-calowy wyświetlacz Full HD, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 o taktowaniu 2,3 GHz, 2GB RAMu oraz baterię 2700 mAh. Dodatkowo, smartfon miałby posiadać obudowę ze zwiększoną odpornością na kurz i wodę.

Jeśli te plotki okazały by się prawdą, to smartfon Sony mógłby okazać się dużo większym sukcesem, niż obecnie popularna Xperia Z. Tym samym Sony stało by się jeszcze poważniejszym graczem w sektorze flagowców. Czy Wy także tak uważacie?

źródło: androidguys.com

Sprawdź najnowsze wpisy