Złożono pozew zbiorowy przeciwko Apple. Za co?

Kamil Lewicki Newsy 2018-05-13

Apple nie ma łatwego życia z prawnikami. Jeśli akurat nie sądzi się z innymi firmami na rynku, robi to ze swoimi klientami. Złożono pozew przeciwko firmie za wadliwe klawiatury montowane w laptopach. Jak gigant z tego wybrnie?

Wadliwe klawiatury montowane w MacBookach

Użytkownicy w Northen Distric Court of California złożyli przeciwko Apple pozew, ponieważ znaczna część klientów ma problemy z zainstalowaną klawiaturą motylkową. W urządzeniach MacBook 12 oraz MacBook Pro 2016 wystarczy minimalna część kurzu, by klawisz się zaciął i przestał działać. Istotnym elementem jest podkreślenie w pozwie, że Apple było świadome montowania felernych klawiatur. Co więcej, MacBook Pro 2016 wyposażony w klawiaturę motylkową sprzedawany był w wyższej cenie niż wersja z klawiaturą membranową.

Zobacz też: LG Q7 z ciekawym procesorem

Jako rekompensatę, użytkownicy chcą, by zwrócono im koszty naprawy klawiatur na własną rękę (po odrzuceniu gwarancji przez Apple), wymiany wadliwych klawiatur we wszystkich wskazanych modelach oraz odszkodowania. Źródło nie wspomina jednak nic o jego wysokości. Powstała nawet petycja, na której złożyli podpisy właściciele wadliwych MacBooków – lista zawiera już ponad 17 tysięcy nazwisk.

źródło: 9to5Mac • AdikX91

  Do sądu? Przecież to wina użytkowników! Przecież zacinające się klawiatury są teraz na topie. A użytkownicy apple zawsze muszą być na topie. Dlatego klawiatury muszą sie psuć. To nie jest przypadek. Tylko sprawienie, aby użytkownicy apple czuli się cool.☺

 • Lukrecjusz Glon

  Użytkownicy po prostu źle piszą na klawiaturze. Najwspanialsza klawiatura wykonana ze stopu Technetu z Astatem wymaga nacisku dokładnie 0,5 Newtona i dotknięcia opuszki palca pod kątem 37,4 stopnia.

 • Szymon L

  It’s not a bug, it’s a feature!
  Apple dba o zdrowie swoich klientów. Zacinająca się klawiatura to znak że jej użytkownik żyje w syfie, i najwyższy czas wziąć się za sprzątanie. To innowacyjna funkcja niespotykana w innych klawiaturach, stąd jej wyższa cena względem wersji membranowej.

  • marcus1212

   To nie są komputery dla BRUDASÓW. Takie pewnie będzie stanowisko sadownika.