Smartfony do gier? Temat ten poruszył swego czasu Adam i niewątpliwie jest to kategoria, którą coraz więcej producentów się interesuje. Mimo że ciężko jednoznacznie wskazać przewagę w użytkowania takich modeli na tle flagowych propozycji wielu producentów, to zdobywają one popularność. Zauważyli to dostawcy gier, którzy oferują coraz to ciekawsze tytuły. Przy okazji wielkie firmy zaczęły się interesować Androidem – na przykład Valve.

Niedawno Michał poinformował Was o planowanym wydaniu aplikacji, które pozwolą na streamowanie gier oraz filmów ze Steama na wyświetlacz smartfona. Jednak rozgrywki w pełnowymiarowe tytuły poprzez sterowanie wyświetlaczem dotykowym są, lekko mówiąc, niewygodne. Dlatego Valve poszło o krok dalej i umożliwi połączenie zachwalanego Steam Controllera do smartfonów z Androidem. Podłączenie może odbyć się na dwie metody – rekomendowanej przez dongle USB lub przez Bluetooth.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz też: Zobacz, kto zdobył miano najlepszej aplikacji sklepu Play.

Czy Steam Controller zyska większą popularność? Pośrednio tak, ale trzeba pamiętać o tym, że trzeba się do niego przyzwyczaić. Jednak Valve – mimo że po cichu – otwiera się na użytkowników mobilnych. Podobnie już zrobiło Sony, ale ograniczyło się wyłącznie do swoich produktów. W tym miejscu Amerykanie mają przewagę.

 

źródło: Phone Arena
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.