steam valve gry android stream

Wygodna gra na smartfonie? Valve wie, jak do tego podejść

Łukasz Pająk Newsy 13-05-2018

Smartfony do gier? Temat ten poruszył swego czasu Adam i niewątpliwie jest to kategoria, którą coraz więcej producentów się interesuje. Mimo że ciężko jednoznacznie wskazać przewagę w użytkowania takich modeli na tle flagowych propozycji wielu producentów, to zdobywają one popularność. Zauważyli to dostawcy gier, którzy oferują coraz to ciekawsze tytuły. Przy okazji wielkie firmy zaczęły się interesować Androidem – na przykład Valve.

Niedawno Michał poinformował Was o planowanym wydaniu aplikacji, które pozwolą na streamowanie gier oraz filmów ze Steama na wyświetlacz smartfona. Jednak rozgrywki w pełnowymiarowe tytuły poprzez sterowanie wyświetlaczem dotykowym są, lekko mówiąc, niewygodne. Dlatego Valve poszło o krok dalej i umożliwi połączenie zachwalanego Steam Controllera do smartfonów z Androidem. Podłączenie może odbyć się na dwie metody – rekomendowanej przez dongle USB lub przez Bluetooth.

Zobacz też: Zobacz, kto zdobył miano najlepszej aplikacji sklepu Play.

Czy Steam Controller zyska większą popularność? Pośrednio tak, ale trzeba pamiętać o tym, że trzeba się do niego przyzwyczaić. Jednak Valve – mimo że po cichu – otwiera się na użytkowników mobilnych. Podobnie już zrobiło Sony, ale ograniczyło się wyłącznie do swoich produktów. W tym miejscu Amerykanie mają przewagę.

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x