ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Poradnik tygodnia] Jak sprawdzić gdzie jest autobus? Ta aplikacja Wam pomoże!

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Komunikacja miejska to dobry sposób na tanie przemieszczanie się po pobliskich terenach – dzięki autobusom i tramwajom nie musimy martwić się o cenę przejazdu Uberem lub możliwość powrotu do domu z imprezy, bo samochód odpada. Problemem komunikacji miejskiej jest jednak fakt, że często nie przyjeżdża ona zgodnie z rozpiską i przychodząc na przystanek, nie wiemy, czy dany autobus już odjechał, czy jeszcze nie przyjechał. Na całe szczęście aplikacja, którą Wam dzisiaj zaprezentuję, jest w stanie nam pomóc.

Zobacz też: Co dzieje się z usuwaniem obiektów w Zdjęciach Google?

Jak sprawdzić gdzie aktualnie jest autobus?

Do sprawdzenia bieżącej pozycji autobusu niezbędna będzie bezpłatna aplikacja, którą pobrać można ze sklepu Google Play.

  1. Pobierz aplikację BusLive ze sklepu Google Play. Program ten pozwala sprawdzić lokalizację autobusów komunikacji miejskiej w następujących regionach: GOP, Kraków, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Edinburgh, Malaga.
  2. Po uruchomieniu programu, BusLive poprosi Cię o dostęp do lokalizacji. Jest ona niezbędna do wykrycia miejsca, w którym się znajdujesz.
  3. Po załadowaniu się aplikacji zobaczysz mapę, na której znajdują się białe prostokąty ze strzałką i numerem. Są to oznaczenia autobusów – numer jest oznaczeniem linii, a strzałka pokazuje kierunek poruszania się pojazdu.

  • Ustawienia programu można oczywiście dowoli zmieniać. Autora aplikacji można wesprzeć za pośrednictwem niewielkiej opłaty, do czego zachęcam. Miłego użytkowania!
  • Sprawdź najnowsze wpisy