[Pobierz] Najnowszy MIUI 9 przynosi Xiaomi styl Androida P

Kamil Lewicki Newsy 2018-05-12

Xiaomi chwali się swoją autorską nakładką, jaką jest MIUI. Android zaś chwali się nowymi funkcjami, które się pojawią w najnowszej wersji oznaczonej literką „P”. Gdyby tak połączyć te dwie rzeczy, dostalibyśmy coś interesującego. I właśnie coś takiego czeka na użytkowników Xiaomi Mi Mix 2.

Najnowsze MIUI 9 stylizowane na Androida P

W najnowszej wersji MIUI 9 oznaczonej symbolem 8.5.11 dostępnej do pobrania ze strony funkyhuawei dla modelu Mi Mix 2 otrzymuje całkiem niezłą stylistykę. Zmienił się ekran blokady, panel powiadomień, okno z ostatnio uruchomionymi aplikacjami, szybkie ustawienia czy poziom głośności. Wszystko zostało zbliżone estetycznie do Androida P.

Całość prezentuje się naprawdę ładnie i przejrzyście. Poniżej możecie jeszcze zobaczyć działanie tej wersji ROMu w formie wideo.

MIUI 9 jak Android P dla Xiaomi Mi Mix 2 wideo

Aby zainstalować tę wersję MIUI u siebie, skorzystaj z linku podanego na początku wpisu. Pamiętajcie, że do instalacji wymagany jest odblokowany bootloader. Niestety instalując wersję MIUI o tym samym numerze dla innych modeli jak np. Xiaomi Redmi Note 5 Pro nie zobaczycie takich zmian.

źródło: xda-developers • teges

  Nie jestem przekonany do panelu „recents”, ale reszta wygląda dobrze.

  • Tobiasz Wujek

   A mi się podoba, będzie więcej aplikacji widocznych na jednym ekranie, wg mnie mogłyby na sienie nachodzić podobnie jak obecnie w stockowym Androidzie, wtedy można byłoby się jeszcze szybciej przełączać. W tej chwili w Recents na jednym ekranie są widoczne 2-3 aplikacje, w nowym panelu 4-6.

   • teges

    Chodzi o intuicyjność i żeby można było przełączać na pamięć, bo nie muszę zawsze patrzeć.
    To że więcej widać to plus, ale czy nie będą skakać , jak chyba na iPad.

 • MisterJaworro

  To jest wczesna wersja miui 10. Nie jest to wersja dostępna w oficjalnej dystrybucji tylko wyciek 😉