Wiemy, kiedy ikona się odrodzi! Zmiany też się klarują

Łukasz Pająk Newsy 2018-05-13

Bycie oryginalnym na mobilnym rynku jest niemożliwe, jeśli nie jesteś na szczycie. Będąc małym graczem, nawet stworzenie wielkiego projektu nie odbije się echem. Zapewne wspomnielibyśmy o nim, ale nikt by tego nie podchwycił, nie mówiąc o sukcesie sprzedażowym. Wystarczy spojrzeć na Sharpa, który od lat produkuje urządzenia z ograniczonymi ramkami wokół wyświetlacza, a dopiero Xiaomi udało się ten trend wypromować. Analogiczne sytuacja z notchem – Apple sprawiło, że stał się popularny, gdy Essential z – znowu – Sharpem byli pierwsi.

W przypadku fizycznych klawiatur wygląda to nieco inaczej. Wciąż wiele ludzi chciałoby czuć klawisze, ale to wiele to mały procent ze wszystkich konsumentów. Między innymi dlatego BlackBerry zostało zmuszone do sprzedaży swojej marki chińskiemu TCL. Mimo wszystko, w zeszłym roku udało się Kanadyjczykom nas zaskoczyć na targach MWC, na których poznaliśmy model KEYone. Lada moment ujrzymy jego następce, o czym wiemy od dawna, a teraz firma oficjalnie przygotowała zapowiedź i zdradziła termin prezentacji:

BlackBerry KEY2 nie będzie rewolucyjnym smartfonem, a najprawdopodobniej udanym następcą. Znikną aluminiowe wstawki, design zostanie drastycznie uproszczony, ale pojawi się wyraźnie lepsza specyfikacja. O ile wyświetlacz pozostanie ten sam (4,5-cala, 3:2, 1620×1080, oby się nie odklejał), to telefon ma napędzać Snapdragon 660 w miejscu wyraźnie słabszego 625. Do tego siłą rzeczy zwiększy się pamięć operacyjna do 6 GB. Na pliki wciąż dostępne będzie 64 GB. Zmieni się też aparat – pojawią się dwie matrycy (12 + 8 MPx).

Zobacz też: Xiaomi może być z iOS – „prawie”.

Na pewno w tym roku BlackBerry nie szokuje tak, jak rok temu. Jednak tworzenie udanych urządzeń to też część sukcesu, a KEY2 musi być jego częścią.

źródło: GSMArena • Koper

  Niech przyciski nawigacyjne dopracuja bo to lezy w keyone…. I pytanie gdzie update oreo ktory mial byc na poczatku 2018 ^^

 • Flaqs

  W zeszłym roku jak zobaczyłem zapowiedz KeyOne to pomyślałem żeby może by go upolować. Potem zobaczyłem cenę, która powiedzmy sobie szczerze była zbyt wysoka jak na te bebechy. 3k za snapa 625 to ktoś strasznie sie odkleił od rzeczywistości.
  Ten niestety pewnie tez bedzie kosztowal nie mniej. Z 660tką wolalbym nokie 7 plus bo pewnie bedzie 1k tansza.

 • topol

  Drogi autorze, właścicielem marki BlackBerry jest BlackBerry Limited. BlackBerry Mobile ma tylko licencję na markę i logo – podobnie jak jeszcze kilka innych firm zresztą.

 • 0001

  Mały ekranik, dziwaczne wykonanie + strasznie wysoka cena = się klapa …

  • Łukasz Pająk

   Co rozumiesz przez dziwaczne wykonanie?

   • Patryk [SGS9+]

    Chyba chodzi o brak notcha…

   • 0001

    Ponieważ widać, iż rozwiązanie klawiatur fizycznych się nie przyjęło czyli ludzie tego nie chcą , a tu jednak na siłę dają. Dla mnie to jest dziwne dziwactwo i podobnie wygląda. Nie wyobrażam sobie kogoś kto by chciał mieć taką klawiaturę w zamian za zmniejszony wyświetlacz
    Ps. Ta klawiatura wygląda jak z Commodore 64.

    • Łukasz Pająk

     To nie kwestia braku przyjęcia, bo fizyczne QWERTY miało się doskonale przed dopracowaniem dużych, pojemnościowych wyświetlaczy.