Zdjęcia Google to świetna usługa, dzięki której użytkownicy mogą z łatwością zarządzać swoją biblioteką zdjęć. Dzięki algorytmom bazującym na sztucznej inteligencji program rozpoznawać może obiekty na fotografiach, a także ulepsza zgromadzone w galerii zdjęcia. Co więcej, użytkownicy usługi otrzymują również dostęp do nielimitowanego miejsca na internetowym dysku, na którym składować mogą swoje obrazy. Niestety okazuje się, że świetna funkcja, która zapowiedziana została rok temu na Google I/O w najbliższym czasie nie pojawi się w Zdjęciach Google

Zobacz też: Świetna wiadomość – Google wymusi aktualizacje na producentach.

Usuwanie obiektów ze zdjęć problematyczne dla giganta z Mountain View

Rok temu przedstawiciel firmy Google przedstawił nam funkcję usługi Zdjęcia Google, która bazując na nauczaniu maszynowym, była w stanie usunąć dowolne niechciane obiekty z wykonanych już zdjęć. Efekty prezentacji przedstawiały się niesamowicie – obejrzyjcie je sami na poniższych grafikach.

Na tegorocznej konferencji redaktor portalu XDA-Developers postanowił zapytać prezenterów, co dzieje się z obiecaną funkcją. Niestety nie mam dla Was dobrych wiadomości – jak wynika z odpowiedzi, dodanie opcji usuwania obiektów ze zdjęć zostało przesunięte na nieokreślony bliżej termin w przyszłości ze względu na to, że pracownicy giganta z Mountain View stwierdzili, że nie jest to priorytet i inne funkcje w usłudze powinny znaleźć się wcześniej. Niestety wygląda na to, że pozostaje nam tylko możliwość oczekiwania na aktualizację. Szkoda, bo udogodnienie to okazałoby się bardzo przydatne.

Źródło: XDA-Developers

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.